Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

I v předvánočním čase se po Kladensku proháněli opilci za volantem

Sobota, 7. prosince 2019 10:30

Neukáznění řidiči za volantem. To je celoroční bolestivé téma nejen kladenské policie. Ve Stochově zastavili šoféra, který nadýchal 1,62 promile alkoholu v dechu. V Kladně zase mladíkovi za volantem naměřili přes 2 promile. Ve Slaném načapali při řízení muže, který má „papíry v čistírně.“   

I v předvánočním čase se po Kladensku proháněli opilci za volantem (Ilustrační foto: KL)

„Při provádění kontrolní činnosti na pozemních komunikacích v Lánské ulici v obci Stochov zastavili policisté ke kontrole osobní vozidlo tovární značky Opel Astra, jehož řidičem byl zjištěn padesátiletý muž z okresu Rakovník. Policisté muže vyzvali k dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota byla 1,62 promile alkoholu v dechu,“ uvedla k prvnímu případu policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který podezřelému hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši jeden rok.

„Dvacetiletého řidiče, který projížděl kladenskými ulicemi T. G. Masaryka, Tyršova a Vašatova v Kladně zastavili strážníci ke kontrole v ulici Vašatova. Po zjištění pozitivního výsledku alkoholu při dechové zkoušce, byl řidič předán policistům z obvodního oddělení Kladno. U podezřelého byla naměřena hodnota přes 2 promile alkoholu v dechu. Policisté dále tohoto řidiče vyzvali k lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu v kladenské nemocnici, čemuž vyhověl,“ říká k druhému hříšníkovi za volantem Jana Šteinerová.  

I u tohoto šoféra policisté případ prošetřují jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši jednoho rok.

„Slánští policisté v ulici Ouvalova kontrolovali osobní vozidlo značky Peugeot, jehož řidičem byl třiačtyřicetiletý řidič z okresu Most. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že tento řidič má vyslovené dva platné zákazy řízení motorových vozidel, a to Městským úřadem Slaný od září 2018 a Okresním soudem Kladno od října 2018 do října 2020. Za toto protiprávní jednání hrozí podezřelému řidiči maximální trest odnětí svobody ve výši dvou roky,“ uzavírá mluvčí Šteinerová.

Autor: (red)