Central Kladno Jeden měsíc běžce Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Dobrovolnické centrum
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Labyrint

FOTO: Tři zápasy bez bodu stačily! Rytíři doma porazili Mladou Boleslav a jsou desátí

Pátek, 6. Prosinec 2019 20:32

Kladno podalo proti Mladé Boleslavi velmi kompaktní výkon a zapsalo tři body za vítězství 3:1! Rytíři hráli od začátku velmi sebevědomě a v každé třetině dokázali zaznamenat po jednom střeleckém úspěchu. Skóre otevřel Patrik Machač, v prostředním dějství se prosadil Tomáš Redlich a na závěr zažil gólovou radost David Stach. Hosté našli odpověď pouze na první kladenskou trefu a víckrát už skvělého Denise Godlu nepřekonali.

Foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika

Proti jednomu z nejlépe bránících hráčů začali Rytíři dobře a aktivitu podpořili jistou hrou dozadu. Mladoboleslavští ale všechny šance ničili už v zárodku, a tak mnoho možností, které by volaly po gólu, nebylo. Hosté s přesilovou hrou nenaložili dobře a i přes několik šancí se v početní výhodě neprosadili ani domácí. Nebezpečně působili zejména pokusy od obránců. Brady Austin několikrát zajímavě nastřeloval, Gašper Krošelj si však vždy věděl rady. Až dvě minuty před koncem se opřel do puku na modré Martin Kehar a Patrik Machač v chumlu těl srazil jeho pokus do sítě – 1:0.  Tento stav ale do přestávky nevydržel. Sedmnáct vteřin před koncem zůstal úplně volný na kruhu Michal Vondrka, který srovnal stav – 1:1.

Rytíři se ale pozdní odpovědí nenechali rozhodit. Ve druhé části pokračovali ve své hře a to přineslo ovoce. Po dobrém střídání Kautovy lajny ukázal své útočné choutky André Lakos! Navrátilec do sestavy nejprve hezkou zadovkou vybídl k zakončení Patrika Machače a posléze od modré sám vypálil. Grošelj nedokázal puk udržet a dobře postavený Tomáš Redlich bleskově dorazil do sítě – 2:1. Přesilovkové snažení pak ke třetí trefě nevedlo. Další početní výhodu pak Rytíři sami gestem fair-play odmítli, když zásah vysokou holí odvolal Brendan O’Donnell. A málem byli domácí za své férové jednání rychle odměněni! Jakub Strnad byl po buly sám před Krošeljem, jenže vymíchat jej nedokázal.

Na začátku třetího dějství mohlo Kladno zvýšit, postupně ale přebrala iniciativu Mladá Boleslav, která se potřebovala hnát za srovnáním. Denis Godla v kladenském brankovišti ale opět odváděl skvělou práci a ve své výstroji zachytával jeden kotouč za druhým. Kladeňáci ale největší tlak soupeře přestáli a nakonec těžili z vyloučení svého odchovance Martina Ševce! David Stach dokázal dobře skrýt střelu z pravého kruhu a zamířil přesně mezi Krošeljovy betony – 3:1. V závěru už domácí zkušeně uhlídali svůj náskok a mohli tak po třech porážkách oslavit vítězství!

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Zajíc – Bílek, Stach, Zikmund – Hajný, Kaut, O’Donnell – Redlich, Machač, Strnad – O. Bláha, Melka, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc, Kurka, Hrbas, Fillman, Dlapa, Pláněk, Bernad – Šťastný, Jeglič, Klepiš – Skalický, Zbořil, Vondrka – Lunter, Zohorna, Stránský – Cienciala, Najman, Kousal. Trenéři: Rulík, Patera.
Branky a nahrávky: 18. Machač (Kehar, Redlich), 27. Redlich (Lakos, Machač), 57. Stach (Nash) – 20. Vondrka (Zbořil, Fillman). Třetiny: 1:1, 1:0, 1:0. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Hradil, Kika – Jindra, Zíka. Diváci: 3 117. Nejlepší hráči utkání: Denis Godla – Michal Vondrka.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno


</


 1. krimi

  Kladenští strážníci se o víkendu potýkali s piráty silnic

 2. foto

  Ředitelka Památníku Lidice Lehmannová: Ministru kultury nevěřím a odstupuji

 3. sport

  Kladenští volejbalisté hlásí posilu! Z Innsbrucku přichází Australan Max Staples

 4. foto

  FOTO: Malí hokejisté se dočkali nové šatny

 5. krimi

  V Kladně napadl výtržník ženu v čekárně veterinárního lékaře

 6. info z radnice

  Přes Sítenský most projedete pouze dvěma pruhy

 7. foto

  Dobrovolnické centrum Kladno představuje programy pomoci: Pomáháme v Lidicích

 8. zprávy

  Výroba v Poldovce nadále stojí, firma v tichosti změnila majitele

 9. kultura

  Kladenský muzikant Jarda Tauber pokřtil svůj nový videoklip

 10. krimi

  Policie hledá zloděje, který z garáže v Kladně odnesl pneumatiky a porcelán

 11. foto

  Miners U8 se na Tempu rozkoukali a odkryli potenciál

 12. krimi

  Policisté ve Slaném dopadli zloděje, kteří v garáži nakradli věci za 120 tisíc

 13. info z radnice

  Děti dostanou sto tisíc z Kladenské Vánoční sbírky

 14. krimi

  Pomozte dopadnout výtržníka, který se popral v Relaxu

 15. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 16. krimi

  Vandal má v Rozdělově na svědomí pneumatiky několika aut

 17. pozvánka

  Skanzen Mayrau chystá přednášku o Thomasově konvertoru

 18. info z radnice

  Kladenští radní schválili zpracování architektonické studie pro Okrsek 4

 19. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 20. zprávy

  Oprava vodovodu může v Kladně a okolí způsobit pokles tlaku v síti