Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

První místo po podzimu? Zajíci se počítají po honu, má jasno Drahomír Kadlec

Pátek, 6. prosince 2019 07:10

Podzimní část hokejbalové Crossdock Extraligy je u konce. Přibližně tříměsíční zimní pauzu přečkají kladenští Rysové na první příčce tabulky s pětibodovým náskokem na druhou Plzeň. Za první polovinou sezony se v rozhovoru po posledním zápase kalendářního roku 2019 ohlédl hlavní trenér mužstva Drahomír Kadlec.

První místo po podzimu? Zajíci se počítají po honu, má jasno Drahomír Kadlec (Foto: KL)

S Letohradem jste si dnes poradili celkem jednoznačně 5:1. Jak utkání hodnotíte?

Věděli jsme že to bude těžký zápas. O to těžší, že kluci před sebou už mají vidinu pauzy. Po vlažném začátku jsme přidali na pohybu a utkání jsme dostali pod kontrolu. Trefili jsme několik tyček, výsledek mohl být úplně jiný, ale přistoupili jsme k tomu zodpovědně a šli jsme si za svým. Nepřipouštěli jsme si jinou možnost, než výhru.

Chtěli jste odčinit výbuch z prvního vzájemného zápasu v Letohradě?

Určitě. V Letohradě to bylo asi naše nejhorší podzimní utkání. Byli jsme tam jak účastníci zájezdu a nepředvedli jsme lautr nic. Ale hodili jsme to za hlavu. Důležité ale je, že kluci chtějí vyhrávat. V každém zápase. Jestli to je Letohrad, Pardubice nebo někdo jiný, to je jedno, prostě chtějí vyhrát. My se na Letohrad speciálně nijak zvlášť nepřipravovali. Věděli jsme, že budou bránit, že budou spoléhat na brejky. Párkrát tam z nich zahrozili, ale to jen díky naší lehkovážnosti.

Zimní přestávku strávíte na prvním místě. S umístěním asi nemůžete být nespokojení?

Jsme v polovině sezony, první místo na konci listopadu vůbec nic neznamená. Zajíci se počítají až po honu a to je play off. Ještě před tím nás na jaře čekají další těžká utkání se silnými soupeři jako je Plzeň, Kert, Hradec nebo Pardubice.

A jak hodnotíte předvedené výkony?

Samozřejmě, že tam jsou věci, na kterých ještě budeme muset zapracovat směrem k finální fázi sezony, ale je pozitivní, že se nám prosazují mladí odchovanci i nově příchozí reprezentanti z dvacítky. Na soupisce se také objevili hráči z juniorky, kteří se ukázali v dobrém světle. Je na nich vidět, že na sobě chtějí pracovat. A to je důležité.

Ambice máte sice nejvyšší, ale tým je hodně mladý. Nerozhlížíte se po posilách?

Zatím o nikom neuvažujeme. Nikdo se nám nehlásí, my nikoho aktivně nehledáme. Pracujeme s týmem, který máme k dispozici a nejsme ve stádiu, že bychom se ohlíželi jinde. Hráči, které tu máme, si v podzimní části řekli o důvěru a ukázali, že do týmu patří. Samozřejmě play off je jiný level, ale nemáme konkrétní jména, která bychom chtěli přivést podobně jako tomu bylo třeba v minulých letech.

A co doplnění z vlastních zdrojů? Do sezony dosud nezasáhl Radim Štěpáník.

Radim v letošní sezoně hrát nebude. Včera jsme spolu hovořili po telefonu a říkal, že momentálně nedokáže hokejbal skloubit s prací a dalšími aktivitami, takže pro letošní sezonu s ním nepočítáme.

Jaký program teď mužstvo čeká?

Kluci dostanou chvíli volno. Dneska mají vánoční besídku a pak se chvíli neuvidíme. Dostali od nás papíry s programem, který začne 5. ledna prvním tréninkem. Zaměříme se na fyzičku. Scházet se budeme třikrát týdně a zkombinujeme tradiční venkovní běhání s tréninky v atletické hale. Taky budeme chodit do fitness centra na grit, to se nám osvědčilo. A 30. ledna odjíždíme na čtyřdenní soustředění. Víc není možné, aby to klukům příliš nezasahovalo do školních nebo pracovních povinností.

Autor: (jk)