Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Vodárny dokončily deratizaci, množení hlodavců nevědomky napomáhají lidé

Čtvrtek, 5. prosince 2019 07:10

Na celoplošnou deratizaci letos Středočeské vodárny stejně jako loni spotřebovaly téměř čtyři tuny návnad za užití dvaceti tisíc kanalizačních vstupů. V následujících týdnech proběhnou opakované deratizace na konkrétní podněty úřadů či obyvatel. Mnozí z nich bohužel množení hlodavců nevědomky napomáhají.

Ilustrační foto: svas

Středočeské vodárny dokončily letošní celoplošnou deratizaci. Pro umístění bezmála čtyř tun návnad využili deratizátoři na 20 tisíc kanalizačních vstupů. Podle manažera provozu kanalizace Středočeských vodáren Vladimíra Dragouna je porodnost potkanů letos na stejné nebo menší úrovni než v předchozích letech. Jejich množení ale podle něj podporují někteří lidé například tím, že si pletou záchodovou mísu s místem, kde mohou likvidovat odpad z kuchyní, krmí opuštěné kočky v parcích, rozhazují krmivo pro ptáky po zemi nebo nechávají u popelnic zbytky jídla.

„To vše napomáhá potkanům k jejich snazší cestě za potravou. A lidé pak volají do vodárny, aby nechala provést dodatečnou deratizaci,“ podotýká Dragoun. Podle mluvčí Lenky Kozlové se těmito podněty úřadů či obyvatel budou Středočeské vodárny zabývat v nadcházejících týdnech. Návnady pro celoplošnou deratizaci nechávají kvůli maximální účinnosti do kanalizační sítě o celkové délce 930 kilometrů rozmístit vždy na jaře a na podzim.

Autor: (jk)