Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Na Kladenském zámku začne v pátek Ježíškova cesta, poznávací okruh centrem města

Čtvrtek, 5. prosince 2019 07:30

Tajemné putování po českém adventu s názvem Ježíškova cesta bude malým poznávacím okruhem centrem města a v zámeckém areálu. Na jednotlivých zastávkách se děti s rodiči seznámí s postavami vánočních příběhů a budou plnit různé úkoly.

V Kladně bude už brzy připravena Ježíškova cesta, poznávací okruh centrem města (Foto: KL)

Ježíškova cesta bude připravena sice už od pátku 6. prosince, kdy si ji budete moci projít nanečisto. K plnění úkolů však budete potřebovat Ježíškovu knížku. Tu obdržíte v Kladenském zámku v době, kdy je otevřen pro veřejnost, poprvé v sobotu 7. prosince od 13 hodin. Po splnění prvního úkolu můžete zamířit na druhé stanoviště, které najdete v zahradě Kladenského zámku, další potom u kavárny Na Konci světa poblíž divadla Lampion, U Floriána a poslední stanoviště vás dovede na náměstí Starosty Pavla, kde Ježíškova cesta končí.

“Na každé dítko čekají sladké odměny a domů si odnesou Ježíškovu knížku, kterou si vybarví a vlastnoručně svážou na památku nebo jako dárek pro své blízké. O posledním adventním víkendu cesta doslova ožije adventními postavami anděla, Mikuláše, svaté Barbory a dalších. Děti čeká pohádka a vánoční tvoření v Divadle Lampion. Ty odvážnější si jistě nenechají ujít zámeckou štolu, kde na ně bude čekat neposedný čert,” říká mluvčí kladenského magistrátu Lucie Steinerová.

Autor: (red)