Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

FOTO: Trash Heroes nasbírali pod teplovodem v Kladně 81 kilogramů odpadu

Středa, 4. prosince 2019 07:10

Dobrovolníci se v rámci úklidové akce Trash Hero v Kladně zaměřili na teplovod vedoucí podél železniční trati mezi zastávkami Kladno-město a Kladno-Ostrovec. V jeho okolí nasbírali celkem 81 kilogramů odpadu, povětšinou v podobě PET lahví.

Foto: Trash Hero Kladno

Organizátoři Trash Hero Kladno Jiří a Michaela Vojtíškovi, kteří jezdí na úklidové akce i do Prahy, svolali dobrovolníky v Kladně už poosmé. Celkem sesbírali už 1 647 kilogramů odpadu, k čemuž přispělo dohromady 57 hrdinů. V neděli 1. prosince se sešli hrdinové pouze čtyři, i tak ale odvedli velký kus práce.

„Ve čtyřech lidech jsme sesbírali 81 kilogramů odpadu, z toho tři pneumatiky, jeden hrnec, 31 kusů skleněných lahví, 80 kusů plechovek a 254 kusů PET lahví,“ vypočítávají organizátoři. „Bohužel další stovky PETek tam ještě jsou, takže se pod teplovod určitě vrátíme,“ slibují a děkují městu Kladnu za odvoz napěchovaných pytlů.

Trash Hero je mezinárodní dobrovolnický ekologický projekt, který vznikl v roce 2013 na popud několika cestovatelů, mimo jiné i Čecha Jana Bareše. Z lokálního projektu na ostrůvku Koh Lipe se vyvinulo celosvětové ekologické hnutí, které v současnosti působí ve 12 státech napříč Asií, Evropou a Amerikou. V České republice Trash Hero působí od roku 2016 a v současnosti má základny už v 18 městech včetně Kladna.

Autor: (jk)