Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 3. prosince 2019 07:00

Kladenské listy přinášejí tradiční týdenní přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Následující dny se ponesou především v adventním duchu. Užít si budete moci především různé adventní trhy, vánoční prohlídky hradů a zámků a nebudou chybět ani výstavy betlémů.

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech (Foto: KL)

Akce v týdnu od 2. do 8. prosince

Vánoční trhy (Kladno, 1. – 22. prosince)

Kladenské Vánoce mají připraveny tento týden na náměstí Starosty Pavla zajímavý kulturní program. Do města například zavítá Mikuláš na koni, zazpívá Olga Lounová a přijede František Nedvěd. Je tedy na co se těšit. Více se dozvíte ZDE:.

Advent na hradě (Týnec nad Sázavou, 1. – 15. prosince)

Můžete se těšit na minitržiště, prohlídku hradu, výstavy, rozdávání dárků dětem nebo třeba dětskou diskotéku. Více se dočtete ZDE:.

Kutnohorský advent (Kutná Hora, 3. – 21. prosince)

Historické centrum Kutné Hory ožívá během adventu tematickými programy. Součástí je adventní trh na náměstí, případně na dalších místech v centru. Přijdou si na své milovníci gastronomie, milovníci kultury i rodiny s dětmi. Více se dozvíte ZDE:.

Regionální betlémy (Sedlčany, 6. prosince – 3. ledna)

Vystaveny budou betlémy pocházející z dílen regionálních tvůrců. Vernisáž se uskuteční v pátek 6. prosince od 18 hodin. Více se dozvíte ZDE:.

Polabské Vánoční trhy – Mikulášský (Lysá nad Labem, 6. – 8. prosince)

Polabské vánoční trhy v Lysé nad Labem si za dobu své existence vybudovaly pověst jedněch z nejlepších předvánočních prodejních akcí v republice. Odlišují se od ostatních předvánočních akcí především skladbou vystavovatelů. Přijdou si zde na své milovníci staročeských tradičních řemesel, stejně tak vyznavači moderních Vánoc. Více se dozvíte ZDE:.

Vánoční jarmark (Mnichovo Hradiště, 7. prosince)

Na vánočním jarmarku v Mnichově Hradišti se můžete tradičně těšit na bohatou nabídku vánočních dárků a pochutin ve stáncích na Masarykově náměstí. Na podiu nebude chybět nabitý program s vystoupeními místních škol a školek. O hudební zážitek se postarají kapely GINEVRA, 20 Deka Duše a Prague Queen. Samozřejmostí je i pestrý doprovodný program. Více se dozvíte ZDE:.  

Advent na hrádku (Kutná Hora, 7. prosince)

Tradiční a návštěvníky velmi oblíbená akce Advent na Hrádku zahrnuje vánoční výstavu loutek s fotokoutkem a soutěží pro celou rodinu, tematickou výtvarnou dílnu, představení loutkového divadla a jarmark s tradičními vánočními výrobky před Hrádkem. Více se dozvíte ZDE:.

ADVENTNÍ TRHY (zámek Dobříš, 7. prosince)

Můžete si vychutnat vánoční atmosféru, poslechnout vánoční koledy a zakoupit vánoční dárečky, například perníčky, jmelí, keramiku, šperky, anebo ochutnat pečené sele, rybí speciality, cukroví či svařené víno. V 16:00 hodin vystoupí žáci Základní umělecké školy Dobříš z tanečního a hudebního oboru. Těšit se můžete i na adventní prohlídky s výstavou betlémů od Spolku příbramských betlémářů. Více se dozvíte ZDE:.

Vánoce na tvrzi (tvrz Nebovidy, 7. prosince)

Přijďte na osmý ročník staročeských Vánoc v Nebovidech. Čeká vás Vánoční trh, živý betlém, různá vystoupení, řemeslné dílny i staročeská krčma s vánočními specialitami. Více se dozvíte ZDE:.

Andělské zvonění (zámek Hořovice, 7. prosince)

Psaní dopisů Ježíškovi nebylo nikdy jednodušší. Můžete přijít v sobotu do hořovického zámku, kde středisko volného času Domeček Hořovice pořádá svou tradiční Vánoční akci. Stačí jen předat dopis andělské poště, která jej spolehlivě doručí na místo určení, a pak už se jenom těšit na dárečky. Připraveny jsou také dílničky, zpívání koled a nefalšovaná Vánoční atmosféra. Více se dozvíte ZDE:.

Chtíc, aby spal (zámek Březnice, 7. prosince)

Navštivte adventní koncert na zámku Březnice. Čeká vás poetický program pro období adventu a Vánoc. Účinkují: Edita Adlerová – mezzosopran, Věra Müllerová – klavír, Tomáš Benedikt Sršeň – akordeon. Více se dozvíte ZDE:.

Advent na zámku konopiště (zámek Konopiště, 7. prosince)

Výstava o vánočních zvycích a výzdobě šlechtických sídel, tentokrát doplněná o prohlídku, připomínající narozeniny arcivévody Františka Ferdinanda d´Este. Je možné navštívit pouze výstavu, nebo výstavu i prohlídku. Na akci s prohlídkou je doporučena předchozí rezervace. Více se dozvíte ZDE:.

Královský advent (hrad Křivoklát, 7. prosince)

Vánoční atmosféra čeká na návštěvníky státního hradu Křivoklát i letos. Nebudou chybět tradiční adventní trhy, ani pestrý program na I. nádvoří. Více se dozvíte ZDE:.

Autor: (red)