Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

FOTO: V Kladně byla otevřena první pumptracková dráha

Úterý, 3. prosince 2019 07:20

Pumptracková dráha vznikla na Sítné, místo nevyužívaného a nefunkčního BMX hřiště, které se nacházelo za areálem společnosti Tepa v Mostecké ulici. Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnili zástupci kladenského magistrátu, ale i značná část cyklistů, co ukazuje na fakt, jak velký zájem o tento druh sportu v Kladně je.

V Kladně byla otevřena první pumptracková dráha (Foto: KL)

Slavnostní otevření si nenechal ujít ani Teo Kováč, který je mistrem České republiky v dirtjumpu. Ten kladenskou pumptrackovou dráhu otestoval a pomyslně ji pokřtil jedním svým trikem, saltem vzad.

„Je hrozně fajn, že se dráha zvládla postavit v krátkém časovém horizontu. Původně tady bylo takové mírné hřiště pro BMX, ale bylo zapotřebí ho předělat a postavit trochu jinak, velkoryseji, aby to sem děti přitáhlo. Ty dnes již nemusí riskovat někde jinde, nemusí jezdit na místech, kde to vadí lidem a mohou si bezpečně užít novou pumptrackovou dráhu,“ říká primátor Kladna Dan Jiránek.

„Vybudování pumptrackové dráhy na Sítné stálo přibližně 700 tisíc korun a její výstavba trvala něco málo přes měsíc. Stavěla ji firma, která dělala řadu podobných realizací po celé republice. Přístup sem bude mít úplně každý, kdo se bude řídit provozním řádem. Zdarma tady mohou jezdit lidé na kole, koloběžce, skateboardu nebo bruslích,“ sdělila zastupitelka pro oblast rozvoje a územního plánování Anna Gamanová.

„Po otevření prvního pumptracku, který je na Sítné s asfaltovým povrchem, máme v plánu v příštím roce udělat přírodní pumptrack v lese U Červeného buku, což je u Rozdělova,“ uvedl radní Lukáš Hanes a dodal: „Také dokončujeme projekční práce na propojení cyklostezky z ulice Sportovců směrem na Doberskou. Tam se bude vyjíždět u zastávky U Zvonečku.“

Nedělní otevření pumptrackové dráhy přilákalo desítky cyklistů. Nezastupitelnou zásluhu na jejím vzniku má i cyklokoordinátor Jenda Hanus a také lidé z kladenské Velo Akademie.

Autor: (mv)