Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

FOTO: Základní škola Montessori Kladno dostala nové čtečky knih

Pondělí, 2. prosince 2019 08:10

Žáci kladenské Montessori mají zase o něco pestřejší školní život. Dostali totiž od soukromé firmy nové elektronické čtečky knih, které jsou doslova nadupané různými tituly. Mimo jiné obdrželi i desítky klasických knížek.   

Základní škola Montessori Kladno dostala nové čtečky knih (Foto: KL)

Celkem šest elektronických čteček knih a desítky papírových knížek předali minulý čtvrtek zástupci soukromé společnosti dětem na Základní škole Montessori Kladno. Čtečky nesou název Kindl a obsahují nepřeberné množství nahraných titulů jak od českých, tak i zahraničních autorů.

„Projekt funguje již třetím rokem, a to tak, že se školy do něj přihlásí a naši zaměstnanci hlasují pro svého favorita. Poté se hlasy sečtou a pět škol s největším počtem hlasů obdarujeme tímto zařízením,“ řekl Kladenským listům generální ředitel soukromé společnosti Michal Šmíd a dodal: „Děláme to proto, abychom podpořili čtení u mladší generace.“

„Čtečky jsme dali do knihovny. Tam se o ně budou starat žáci šestých tříd, kteří dostali za úkol je půjčovat, a to i k domácímu využití, povedou evidenci a budou dbát na to, aby zařízení bylo neustále nabité a připravené,“ sdělila na místě Zdena Čížková, vedoucí učitelka tříd, které spadají pod Základní a Mateřskou školu Norská.

Autor: (mv)