Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

ČSAD MHD Kladno nakoupí 28 nových CNG autobusů

Pondělí, 2. prosince 2019 07:10

Dopravní společnost ČSAD MHD Kladno ze skupiny Arriva pokračuje v obnově vozového parku. Předložila projekt s názvem BUS CNG Kladno 2019, jehož hlavním cílem je zlepšit základní dopravní obslužnost v rámci závazku veřejné služby formou nákupu 28 nových nízkopodlažních CNG autobusů.

ČSAD MHD Kladno nakoupí 28 nových CNG autobusů (Foto: KL)

Nejpozději v srpnu 2020 se vozový park ČSAD MHD Kladno rozroste o deset autobusů. Zbylých 18 z plánované dodávky nahradí stávající nevyhovující vozidla. Nově pořízené vozy budou zohledňovat specifické potřeby účastníků dopravy se sníženou schopností pohybu a orientace.

Dopravce na nákup zpracoval záměr na čerpání finanční spoluúčasti z evropských fondů v souladu s výzvou ITI Pražské metropolitní oblasti podporující modernizaci vozového parku ve veřejné dopravě.

„Výběrové řízení je vypsáno na dodávku 12 třídveřových nízkopodlažních autobusů standardní délky pro městské linky, 14 dvoudveřových autobusů v provedení Low Entry na příměstské linky a dva velkokapacitní kloubové bezbariérové autobusy. Předpokládaná celková hodnota projektu je 180 milionů korun,“ uvedl ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

Autor: (jk)