Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Policisté v Kladně zastavili opilého řidiče autobusu, nadýchal 1,8 promile

Pondělí, 2. prosince 2019 08:20

Ve čtvrtek 28. listopadu odpoledne kontaktovala velvarské strážníky žena s podezřením, že za volantem autobusu, který právě vyjíždí z jedné z tamních zastávek, zřejmě sedí opilý řidič. Strážníci předali informaci kladenským policistům, kteří zmíněný autobus zastavili ve Vrapické ulici v Kladně. Řidič při provedené zkoušce nadýchal 1,8 promile. 

Policisté v Kladně zastavili opilého řidiče autobusu, nadýchal 1,8 promile (Ilustrační foto: KL)

Oznámení o pravděpodobně opilém řidiči autobusu přijal operátor Městské policie Velvary před jednou hodinou odpolední. Informaci předal kladenským policistům, kteří autobus zastihli na zastávce ve Vrapické ulici v Kladně. Šedesátiletého řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky, která potvrdila podezření oznamovatelky.

„Nezodpovědný šofér autobusu nadýchal 1,86 a 1,8 promile. Na místě byl hříšníkovi zadržen řidičský průkaz a byl vyzván k odběru biologického materiálu v Oblastní nemocnici Kladno, čemuž se dobrovolně podrobil. V současné době je případ prošetřován jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, za což muži hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.  

Autor: (jk)