Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Volejbalisté obrali úřadujícího mistra o bod

Neděle, 1. prosince 2019 09:30

Kladenské volejbalisty čekal v sobotu pořádně tvrdý oříšek – souboj s úřadujícím šampionem a ještě na jeho půdě. Hosté ale předvedli vydařený bojovný výkon a po porážce 2:3 si z Českých Budějovic odvezli cenný bod.

Ilustrační foto: KL

Orli tak už popáté v sezoně museli hrát v zápase dokonce i tie-break, úspěšní dosud byli ale pouze jednou. Přesto se dá tentokrát říct, že se jedná o hodně cenný bod. České Budějovice jsou totiž spolu s Karlovarskem zatím v extralize hodně dominantní. „Nezasloužili bychom si odjet bez bodu. Za bojovnost a víru jsme si ho zasloužili. Doufám, že dnešní utkání týmu psychicky pomůže,“ přeje si asistent kladenského trenéra Petr Klár.

Kladeňáci ovšem na jihu Čech začali hodně sebevědomě. V první sadě sice ztráceli už o šest bodů, postupně ale srovnali až na 16:16, dostali se do vedení a to už si pohlídali! První set tak uzmuli v poměru 25:22. To druhá hra byla už o poznání vyrovnanější. Ani jeden z týmů nechtěl soupeře pustit do většího trháku, a tak rozhodly až dva míče za stavu 24:24. Ty byly šťastnější pro domácí, kteří tak srovnali vývoj.

To třetí sada, ta byla naprosto jednoznačná. Jihostroj postupně navyšoval svoje vedení až zvítězil se zdrcujícím náskokem jedenácti bodů 25:14! S Kladnem to tak vypadalo nahnuté, Orli se ovšem nevzdali. Ve čtvrtém setu zvládli krizovou situaci, když prohrávali už 21:24, odvrátili tři mečboly a nakonec se radovali z uzmutí setu v poměru 26:24.

Rozhodující zkrácenou hru už si ale Jihočeši zkušeně pohlídali. Kladno pustili jen jedinkrát do jednobodového vedení, jinak si svůj náskok hlídali a po výhře 15:11 získali bonusový druhý bod.

Na straně domácích zazářili Petr Michálek s Filipem Křesťanem, kteří zaznamenali dvacet a sedmnáct bodů. Na straně Kladna byl nejvíce bodujícím hráčem jako už tradičně skvělý Stefan Okosanovič s 24 body.

Orli tak zaznamenali do tabulky dvanáctý bod a nacházejí se na osmém místě. Bodově jsou vyrovnaní se sedmou Odolenou Vodou a mají dvoubodový náskok před devátým Zlínem. Právě proti němu se Kladeňáci postaví příští sobotu od 18 hodin na domácí palubovce.

VK Jihostroj České Budějovice – Kladno volejbal cz 2:3

Sety: 22:25, 26:24, 25:14, 24:26, 15:11. Diváci: 1060.

VK Jihostroj České Budějovice: Michálek (20), Ondrovič (11), De Amo (1), Todua (3), Fila (4), Šotola (7), libero Kryštof. Střídali Mechkarov (13), Mach (8), Křesťan (17), Zmrhal (0).

Kladno volejbal cz: Zajíček (11), Vemič (7), Hýský (12), van Haarlem (4), Sobotka (4), Okosanovič (24), libero Moník. Střídali Mikulenka (0), Fortuník (0), Wallisch (2), Kuboš (1), Vostárek (2).

Autor: (fa)