Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Dětskou hru sousedé nepochopili, zavolali kladenské strážníky

Neděle, 1. prosince 2019 10:00

To se tak někdy stane. Dítě se zabaví přípravou nejlepší kulinářské dobroty ve stylu pejska a kočičky, pokrm v tichosti nachystá před dveře sousedů a čeká pochvalu. Na místo toho se v domě objeví strážníci a policisté. Ti se společnými silami snaží objasnit zapeklitý případ, který by mohl být nelehkým úkolem i pro detektiva Columba.

Dětskou hru sousedé nepochopili, zavolali kladenské strážníky (Foto: MP Kladno)

Kladenští strážníci na své tísňové lince 156 přijali oznámení od několika lidí, žijících v panelovém domě v Průchově ulici, o tom, že se jim před dveřmi bytů objevily záhadné talířky, na kterých jsou naservírovány podezřelé trubičky a k tomu zasypané bílým a černým práškem. Jelikož strážníci nepodceňují žádné oznámení, vyjeli okamžitě na místo činu.

„Hlídka na místě skutečně zjistila u několika bytů talířky. Protože ani strážníci nezjistili, o co se jedná, přivolali na místo Policii České republiky. Policisté rozhodli o tom, že na místo raději přivolají technika. Nikdo z přítomných si nebyl jistý, zda se někdo nesnažil otrávit například domácí mazlíčky obyvatel domu,“ řekla mluvčí městské policie Alena Purkytová a dodala: „Při čekání na příjezd technika zaslechl jeden ze strážníků hádku matky a dcery. Když se zeptal, co se stalo, zjistil, že dcera chtěla překvapit své oblíbené sousedy a přichystala jim malé občerstvení.“

Nevinná dětská hra způsobila sice rozruch po celém domě, ale nakonec vše dobře dopadlo. Zjistilo se, že malá kuchařka stočila do ruliček plátkový sýr, který hojně zasypala moučkovým cukrem. Aby pokrm ještě vylepšila, posypala ho pepřem. Všechny zúčastněné kuchařské umění malé slečny pobavilo, technik byl odvolán a dobrota byla odklizena.

Autor: (red)