Sobota, 30. listopadu 2019 14:33

V posledním utkání podzimní části extraligové sezony přivítali kladenští hokejbalisté ve své aréně Letohrad, kterému měli co vracet. V prvním vzájemném duelu na hřišti Jelenů prohráli 1:4 po nepovedeném výkonu, na který ale v domácí odvetě dali zapomenout a zvítězili 5:1.

HBC Kladno 5:1 SK Hokejbal Letohrad (0:0, 2:1, 3:0)

Utkání s Letohradem zpravidla nebývají zrovna gólové hody. Mladý tým Východočechů je totiž nepříjemným soupeřem v osobních soubojích, brání na hraně sebeobětování a opírá se o skvěle chytajícího Šimaru. Ten sice tentokrát s Jeleny na Kladno nepřicestoval, ale jeho mladý náhradník Novák se nenechal zahanbit a minimálně do poloviny zápasu trápil Rysy stejně jako zkušenější kolega. Hlavně díky jeho skvělým zásahům se po patnácti minutách odcházelo do šaten za bezbrankového stavu, přestože domácí nechtěli ponechat nic náhodě a od začátku dokázali dostat soupeře pod tlak.

Na začátku druhé třetiny navíc poslal Letohrad do vedení sedmnáctiletý talent Macháček a už tak zmrzlým divákům na tribuně Městské hokejbalové arény zatrnulo. Už o půl minuty později ale na modré čáře napřáhl Dědič a povedenou střelou k přední tyči vyrovnal. Neuplynuly ani dvě minuty a na trestnou lavici usedl hostující Teplý. V přesilové hře opět od modré pálil Dědič, jehož sražený projektil skotačil po Novákově výstroji a nakonec propadl za brankovou čáru. Nejspíš posledním borcem v bílém, který se míčku dotkl, byl Šrámek, jemuž byla branka z kategorie šťastných připsána. Domácí nepolevili a z jejich tlaku pramenily další šance, ve kterých ale neuspěli Pražák ani Špaček.

Ve třetí periodě nejprve zahrozil Letohrad, který ještě cítil šanci na vyrovnání, jenže pak hostům selhala obrana, brankář zaváhal a nikým neobtěžovaný Schnaubelt uklidil balonek do zcela odkryté klece. Po změně stran v polovině závěrečné části obdržel trest na pět minut a do konce utkání letohradský Halbrštát, který atakoval Špačka špičkou hole a předčasně putoval do šatny. V následné přesilové hře nejdřív Nováka z těsné blízkosti prostřelil Malecha a krátce nato pečetil na konečných 5:1 pro Kladno Šrámek, který stál na konci svižné kombinace.

Středočeši tak po podzimní části přezimují na prvním místě extraligové tabulky. Do jarní poloviny sezony vstoupí v pátek 6. března 2020 v domácím prostředí proti pražskému Kovu.

„Věděli jsme, že nás bude čekat těžký zápas, i tím, že byl letos poslední. Kluci už před sebou mají tu vidinu pauzy. Po vlažném začátku jsme přidali na pohybu a pak už jsme měli utkání pod kontrolou. Sice jsme tam trefili mraky tyček, takže ten výsledek mohl být úplně jiný, ale přistoupili jsme k tomu zodpovědně a šli jsme si za svým. Nepřipouštěli jsme si jinou možnost, než že vyhrajeme,“ hodnotil utkání trenér Kladna Drahomír Kadlec, jehož svěřence teď čeká měsíc zaslouženého volna a od ledna začnou znovu nabírat fyzičku v neoblíbené zimní přípravě.

Branky: 19. Dědič (Šrámek, Důras), 21. Šrámek (Dědič, Haisman), 36. Schnaubelt, 43. Malecha (Procházka, Pliml), 44. Šrámek (Pražák, Špaček) – 19. Macháček (Halbrštát).

Kladno: Čapek – Dědič, Haisman, Hrabár, Důras, Soukup, Pliml, Kamenář – Špaček, Šrámek, Pražák, Barnošák, Schnaubelt, Kohout, Malecha, Prokop, Procházka, Zdrůbecký, Eitler.

Autor: (jk)

1. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

2. krimi

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

3. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

4. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

5. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

7. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

8. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol