Central Kladno Noc Válečníků Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Dobrovolnické centrum
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Frozen bál

FOTO: Tečku za podzimem napsali Rysové vítězstvím nad houževnatým Letohradem

Sobota, 30. Listopad 2019 14:33

V posledním utkání podzimní části extraligové sezony přivítali kladenští hokejbalisté ve své aréně Letohrad, kterému měli co vracet. V prvním vzájemném duelu na hřišti Jelenů prohráli 1:4 po nepovedeném výkonu, na který ale v domácí odvetě dali zapomenout a zvítězili 5:1.

Foto: KL

HBC Kladno 5:1 SK Hokejbal Letohrad (0:0, 2:1, 3:0)

Utkání s Letohradem zpravidla nebývají zrovna gólové hody. Mladý tým Východočechů je totiž nepříjemným soupeřem v osobních soubojích, brání na hraně sebeobětování a opírá se o skvěle chytajícího Šimaru. Ten sice tentokrát s Jeleny na Kladno nepřicestoval, ale jeho mladý náhradník Novák se nenechal zahanbit a minimálně do poloviny zápasu trápil Rysy stejně jako zkušenější kolega. Hlavně díky jeho skvělým zásahům se po patnácti minutách odcházelo do šaten za bezbrankového stavu, přestože domácí nechtěli ponechat nic náhodě a od začátku dokázali dostat soupeře pod tlak.

Na začátku druhé třetiny navíc poslal Letohrad do vedení sedmnáctiletý talent Macháček a už tak zmrzlým divákům na tribuně Městské hokejbalové arény zatrnulo. Už o půl minuty později ale na modré čáře napřáhl Dědič a povedenou střelou k přední tyči vyrovnal. Neuplynuly ani dvě minuty a na trestnou lavici usedl hostující Teplý. V přesilové hře opět od modré pálil Dědič, jehož sražený projektil skotačil po Novákově výstroji a nakonec propadl za brankovou čáru. Nejspíš posledním borcem v bílém, který se míčku dotkl, byl Šrámek, jemuž byla branka z kategorie šťastných připsána. Domácí nepolevili a z jejich tlaku pramenily další šance, ve kterých ale neuspěli Pražák ani Špaček.

Ve třetí periodě nejprve zahrozil Letohrad, který ještě cítil šanci na vyrovnání, jenže pak hostům selhala obrana, brankář zaváhal a nikým neobtěžovaný Schnaubelt uklidil balonek do zcela odkryté klece. Po změně stran v polovině závěrečné části obdržel trest na pět minut a do konce utkání letohradský Halbrštát, který atakoval Špačka špičkou hole a předčasně putoval do šatny. V následné přesilové hře nejdřív Nováka z těsné blízkosti prostřelil Malecha a krátce nato pečetil na konečných 5:1 pro Kladno Šrámek, který stál na konci svižné kombinace.

Středočeši tak po podzimní části přezimují na prvním místě extraligové tabulky. Do jarní poloviny sezony vstoupí v pátek 6. března 2020 v domácím prostředí proti pražskému Kovu.

„Věděli jsme, že nás bude čekat těžký zápas, i tím, že byl letos poslední. Kluci už před sebou mají tu vidinu pauzy. Po vlažném začátku jsme přidali na pohybu a pak už jsme měli utkání pod kontrolou. Sice jsme tam trefili mraky tyček, takže ten výsledek mohl být úplně jiný, ale přistoupili jsme k tomu zodpovědně a šli jsme si za svým. Nepřipouštěli jsme si jinou možnost, než že vyhrajeme,“ hodnotil utkání trenér Kladna Drahomír Kadlec, jehož svěřence teď čeká měsíc zaslouženého volna a od ledna začnou znovu nabírat fyzičku v neoblíbené zimní přípravě.

Branky: 19. Dědič (Šrámek, Důras), 21. Šrámek (Dědič, Haisman), 36. Schnaubelt, 43. Malecha (Procházka, Pliml), 44. Šrámek (Pražák, Špaček) – 19. Macháček (Halbrštát).

Kladno: Čapek – Dědič, Haisman, Hrabár, Důras, Soukup, Pliml, Kamenář – Špaček, Šrámek, Pražák, Barnošák, Schnaubelt, Kohout, Malecha, Prokop, Procházka, Zdrůbecký, Eitler.


Autor: (jk) 1. krimi

  Opilý řidič v Kladně u gymnázia zbořil lampu a otočil auto na střechu

 2. foto

  Mikulášská parta ze zdrávky navštívila děti hospitalizované v kladenské nemocnici

 3. zprávy

  Zákazníci slánského Kauflandu darovali do sbírky pro Světlušku druhý největší příspěvek v republice

 4. pozvánka

  Na Křivoklátě v rámci adventu zažijete i audienci z dob krále Přemysla Otakara II.

 5. foto

  FOTO: Rozlícený muž v Doksech podpálil rodinný dům, ze kterého zbyly jen obvodové zdi

 6. zprávy

  Topná sezóna je v plném proudu, záchranáři varují před otravami oxidem uhelnatým

 7. foto

  Kruhový objezd mezi Kladnem a Buštěhradem byl zprovozněn

 8. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 9. foto

  U Velké Dobré havarovala dvě vozidla, jedno skončilo na střeše

 10. zprávy

  Založení zahrady krok za krokem

 11. video

  VIDEO: Ohlédnutí za hudebním víkendem na náměstí Starosty Pavla

 12. info z radnice

  Bez změny územního plánu se nové byty na Růžovém poli stavět nebudou

 13. foto

  Stavba obchvatu v úseku Slaný – Žižice finišuje. Městu uleví od kamionů

 14. pozvánka

  Kladenské Vánoce: Na co se můžete tento týden těšit?

 15. krimi

  Napadl ženu a kamenem vymlátil okénka automobilu

 16. zprávy

  Tradice kladenských stromů splněných přání sahá do první republiky

 17. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 18. sport

  Rozhodla hrozivá pětiminutovka! Kladno čtyřikrát inkasovalo a z Litvínova odjelo poražené

 19. krimi

  Kladenští strážníci skoro denně pomáhají invalidům

 20. kultura

  Kladenské listy připomínají vánoční zvyklosti: Věštění z ořechů