Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Preventistky městské a státní policie vyrazily s dětmi na procházku Kladnem

Sobota, 30. listopadu 2019 09:00

Spolupráce strážníků a policistů v Kladně funguje i v oblasti prevence. V úterý dopoledne preventistky městské i státní policie vyrazily na procházku s dětmi ze Základní školy Kleinerova, aby jim názorně ukázaly, jak se chovat v silničním provozu a na co si dávat pozor.

Preventistky městské a státní policie vyrazily s dětmi na procházku Kladnem (Foto: PČR)

„Co uděláš, ještě než přejdeš na druhou stranu silnice?“ ptaly se dámy v uniformách dětí ze Základní školy Kleinerova, když skupinka hned v úvodu společné procházky městem zastavila před přechodem frekventované silnice. Právě bezpečné chování v složitém silničním provozu byla stěžejním tématem akce, v jejímž rámci si děti osvěžily zásady bezpečného pohybu při překonávání vozovky na klasických přechodech i na těch, kde je provoz řízen semafory. Ani tam by chodci čekající na zelenou neměli spoléhat jen na světelný signál.

Jednou ze zastávek naučné procházky byla služebna Policie České republiky, kde jedna za sloužících policistek dětem ukázala služební vozidlo a jeho vybavení. Jako už tradičně děti nejvíce zajímala pouta, prohlédly si ale i neprůstřelnou vestu nebo základní vybavení pro zajištění stop na místě činu.

Vycházka pokračovala zastávkou na parkovišti u náměstí Svobody, kde děti kontrolovaly zaparkovaná vozidla. Jejich úkolem bylo upozornit na věci, které majitelé nechali odložené ve svých vozidlech, čímž by mohli přilákat zloděje. V zaparkovaných autech děti našly na viditelných místech odložené peněženky, kabelky, drobné mince nebo mobilní telefon. Snad jim to pomůže zapamatovat si, že auto není trezor, a třeba to někdy připomenou i rodičům.

„Celá procházka byla zakončena ve škole. Třídní učitelka dostala od policistů reflexní kšandy, aby na procházce byly děti vidět. Další společné akce připravují strážníci a policisté na leden, kdy na procházku vyrazí s dalšími dětmi,“ uvedla mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

Policistky z oddělení tisku a prevence navíc v uplynulých dnech navštívily základní školy ve Svárově a Zvoleněvsi, kde se staršími žáky diskutovaly o šikaně, kyberkriminalitě nebo trestní odpovědnosti, s těmi menšími o činnosti policie, nebezpečných situacích či dopravní výchově.

„Besedy s preventivním programem policistky přizpůsobují věku dětí, a to od první až do deváté třídy. Na všech preventivních přednáškách si policistky získaly pozornost žáků a jejich návštěvy byly velmi kladně hodnoceny ze strany pedagogů,“ říká policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)