ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Výsledek podzimu není uspokojivý, na jaře se pokusíme dotáhnout špičku, hlásí trenér kladenských fotbalistů Jan Pejša

Pátek, 29. listopadu 2019 07:10

Fotbalové Kladno zakončilo podzimní část sezony uprostřed tabulky na osmém místě se ziskem dvaadvaceti bodů. Zůstává tak dost za očekáváním, což potvrdil i trenér Jan Pejša, který pro Kladenské listy zhodnotil první část ročníku: „Cíle byly jinde. Stoprocentně jsme se chtěli pohybovat na špičce.“

Výsledek podzimu není uspokojivý, na jaře se pokusíme dotáhnout špičku, hlásí trenér kladenských fotbalistů Jan Pejša (Foto: KL)

Umístění na osmém místě tabulky po podzimní části pro vás asi nemůže být uspokojivé, že?

To jednoznačně, cíle byly někde jinde. Stoprocentně jsme se chtěli pohybovat na špičce. Výsledek uspokojivý vůbec není.

Co vidíte jako hlavní důvod, že se nepodařilo pohybovat se ve vyšších patrech tabulky?

Hlavní důvod vidím v úvodu sezony, v prvních třech utkáních. Příprava nebyla optimální, protože někteří kluci odjeli na dovolenou prakticky až během přípravy, což hodně narušilo jak tréninky, tak přípravné zápasy. Tonda Holub navíc vynechal celou přípravu, protože ještě neměl vyléčené zranění z jarní části. První tři kola tedy vidím jako jeden z hlavních důvodů. Úvod je vždy důležitý a nám se nepovedl. Trvalo, než jsme se zmátořili a trochu se do toho dostali.

Navíc vás doprovázela řada zranění…

To je další důvod. Když už jsme měli vítěznou sérii, tak se stalo to, že se sestava musela v každém utkání měnit. Už když chybí jeden hráč, tak začíná být problém, ale nám v každém dalším zápase vypadli další dva hráči. Na tomhle mužstvu je to strašně znát. Konkurence tu není taková a je znát, když vypadnou kvalitní hráči.

Zahráli si zase mladí hráči a někteří z nich si vedli velmi dobře! Rastislav Stříška nastupoval pravidelně, Tadeáš Pospíšil se uvedl skvěle v ofenzivě…

To je plus. Tímto směrem se kladenský fotbal chce ubírat, chceme sázet na odchovance. Tadeáš Pospíšil naskakoval už loni a přes svoje mládí ukázal kvalitu. I u něj jsou samozřejmě určité výhrady, během letní přípravy taky odjel s rodiči pryč, takže z toho vypadl. Rosťa Stříška je velký univerzál, který dokáže zahrát na všech postech. Vyjma pár utkání hrál celou podzimní část v základní sestavě. Nejsou to ale jenom tihle dva. Máme tam Vláďu Procházku nebo Filipa Dejčmara, který také odehrál svoje minuty. Tomáš Abrham začal, potom na šest týdnů vypadl kvůli nemoci. Potom do toho zase těžko naskakoval. Všichni kluci ale svoje minuty odehráli a určitě to od nich nebylo špatné vystoupení.

V posledním zápase si zahráli úplní mladíci, pro které to byla v áčku premiéra. Byla tak rozsáhlá marodka? A jak vás přesvědčili?

Byla, bohužel. Všechny kluky dobře znám, protože jsem je od šestnácti trénoval v dorostu. Vím, co v nich je a jací to jsou hráči. Je to jen plus pro kladenský fotbal, když se kluci z dorostu budou takhle tlačit do dospělého fotbalu. Je to cesta, kterou by se měl kladenský fotbal ubírat. Na Kladně to vždycky bylo postavené na odchovancích. Je to jen ku prospěchu věci.

Na podzim se mužstvu nedařilo zejména doma, kde jste prohráli pět z osmi zápasů. Čím to bylo?

Když si člověk zpětně vybaví jednotlivé zápasy, tak to vždycky rozhodly hloupé góly, hloupé individuální chyby a neproměňování šancí. Dokázali jsme v Dobříši a Lounech dát šest gólů, doma byla výjimkou Česká Lípa, které jsme dali pět gólů. Proti kvalitnějším týmům jsme se ale nedokázali prosadit. Proti Souši jsme například byli celý zápas lepším týmem, ale prohráli jsme 0:2. Zezačátku jsme dostali góly z ničeho a svoje šance, kterých jsme měli asi šest sedm, jsme neproměnili. To ovlivňuje jeden zápas za druhým. Z jedné šance dostaneme gól a nejsme schopní na to reagovat a svoje možnosti proměnit. Ustálení střelecké formy nám trochu chybí.

Zároveň jste ale druhým nejproduktivnějším týmem. Víc branek vstřelil jen Ostrov…

Musíte se podívat na to, že 19 gólů jsme dali ve čtyřech utkáních. Pak zase byly zápasy, ve kterých jsme góly nedávali. Máme střelecké výkyvy.

Jak se budete připravovat na jarní část? Co budete chtít změnit?

Klukům jsem to tvrdil a tvrdit to budu – kvalita tu je. Je to o přístupu k tréninku. Už to rozbití tréninku v létě bylo o přístupu jednotlivých hráčů. Buď to chci dělat a musím to dělat naplno, nebo to dělat nechci. Pracovní vytížení člověk neovlivní a to je v pořádku. To se dá vždycky omluvit. Jsou ale věci, které si hráči musí v hlavách srovnat sami.

S jakými ambicemi půjdete do jarní části sezony?

Ztráta na třetí místo není taková. Pokusíme se tedy dotáhnout špičku, byť týmy Českého Brodu a Souše jsou bodově odskočené. Na třetí místo ale ztráta není taková.

Autor: (fa) 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše