Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Teplárna Kladno

Výsledek podzimu není uspokojivý, na jaře se pokusíme dotáhnout špičku, hlásí trenér kladenských fotbalistů Jan Pejša

Pátek, 29. listopadu 2019 07:10

Fotbalové Kladno zakončilo podzimní část sezony uprostřed tabulky na osmém místě se ziskem dvaadvaceti bodů. Zůstává tak dost za očekáváním, což potvrdil i trenér Jan Pejša, který pro Kladenské listy zhodnotil první část ročníku: „Cíle byly jinde. Stoprocentně jsme se chtěli pohybovat na špičce.“

Výsledek podzimu není uspokojivý, na jaře se pokusíme dotáhnout špičku, hlásí trenér kladenských fotbalistů Jan Pejša (Foto: KL)

Umístění na osmém místě tabulky po podzimní části pro vás asi nemůže být uspokojivé, že?

To jednoznačně, cíle byly někde jinde. Stoprocentně jsme se chtěli pohybovat na špičce. Výsledek uspokojivý vůbec není.

Co vidíte jako hlavní důvod, že se nepodařilo pohybovat se ve vyšších patrech tabulky?

Hlavní důvod vidím v úvodu sezony, v prvních třech utkáních. Příprava nebyla optimální, protože někteří kluci odjeli na dovolenou prakticky až během přípravy, což hodně narušilo jak tréninky, tak přípravné zápasy. Tonda Holub navíc vynechal celou přípravu, protože ještě neměl vyléčené zranění z jarní části. První tři kola tedy vidím jako jeden z hlavních důvodů. Úvod je vždy důležitý a nám se nepovedl. Trvalo, než jsme se zmátořili a trochu se do toho dostali.

Navíc vás doprovázela řada zranění…

To je další důvod. Když už jsme měli vítěznou sérii, tak se stalo to, že se sestava musela v každém utkání měnit. Už když chybí jeden hráč, tak začíná být problém, ale nám v každém dalším zápase vypadli další dva hráči. Na tomhle mužstvu je to strašně znát. Konkurence tu není taková a je znát, když vypadnou kvalitní hráči.

Zahráli si zase mladí hráči a někteří z nich si vedli velmi dobře! Rastislav Stříška nastupoval pravidelně, Tadeáš Pospíšil se uvedl skvěle v ofenzivě…

To je plus. Tímto směrem se kladenský fotbal chce ubírat, chceme sázet na odchovance. Tadeáš Pospíšil naskakoval už loni a přes svoje mládí ukázal kvalitu. I u něj jsou samozřejmě určité výhrady, během letní přípravy taky odjel s rodiči pryč, takže z toho vypadl. Rosťa Stříška je velký univerzál, který dokáže zahrát na všech postech. Vyjma pár utkání hrál celou podzimní část v základní sestavě. Nejsou to ale jenom tihle dva. Máme tam Vláďu Procházku nebo Filipa Dejčmara, který také odehrál svoje minuty. Tomáš Abrham začal, potom na šest týdnů vypadl kvůli nemoci. Potom do toho zase těžko naskakoval. Všichni kluci ale svoje minuty odehráli a určitě to od nich nebylo špatné vystoupení.

V posledním zápase si zahráli úplní mladíci, pro které to byla v áčku premiéra. Byla tak rozsáhlá marodka? A jak vás přesvědčili?

Byla, bohužel. Všechny kluky dobře znám, protože jsem je od šestnácti trénoval v dorostu. Vím, co v nich je a jací to jsou hráči. Je to jen plus pro kladenský fotbal, když se kluci z dorostu budou takhle tlačit do dospělého fotbalu. Je to cesta, kterou by se měl kladenský fotbal ubírat. Na Kladně to vždycky bylo postavené na odchovancích. Je to jen ku prospěchu věci.

Na podzim se mužstvu nedařilo zejména doma, kde jste prohráli pět z osmi zápasů. Čím to bylo?

Když si člověk zpětně vybaví jednotlivé zápasy, tak to vždycky rozhodly hloupé góly, hloupé individuální chyby a neproměňování šancí. Dokázali jsme v Dobříši a Lounech dát šest gólů, doma byla výjimkou Česká Lípa, které jsme dali pět gólů. Proti kvalitnějším týmům jsme se ale nedokázali prosadit. Proti Souši jsme například byli celý zápas lepším týmem, ale prohráli jsme 0:2. Zezačátku jsme dostali góly z ničeho a svoje šance, kterých jsme měli asi šest sedm, jsme neproměnili. To ovlivňuje jeden zápas za druhým. Z jedné šance dostaneme gól a nejsme schopní na to reagovat a svoje možnosti proměnit. Ustálení střelecké formy nám trochu chybí.

Zároveň jste ale druhým nejproduktivnějším týmem. Víc branek vstřelil jen Ostrov…

Musíte se podívat na to, že 19 gólů jsme dali ve čtyřech utkáních. Pak zase byly zápasy, ve kterých jsme góly nedávali. Máme střelecké výkyvy.

Jak se budete připravovat na jarní část? Co budete chtít změnit?

Klukům jsem to tvrdil a tvrdit to budu – kvalita tu je. Je to o přístupu k tréninku. Už to rozbití tréninku v létě bylo o přístupu jednotlivých hráčů. Buď to chci dělat a musím to dělat naplno, nebo to dělat nechci. Pracovní vytížení člověk neovlivní a to je v pořádku. To se dá vždycky omluvit. Jsou ale věci, které si hráči musí v hlavách srovnat sami.

S jakými ambicemi půjdete do jarní části sezony?

Ztráta na třetí místo není taková. Pokusíme se tedy dotáhnout špičku, byť týmy Českého Brodu a Souše jsou bodově odskočené. Na třetí místo ale ztráta není taková.

Autor: (fa) 1. foto

  FOTO: Rytíři neuspěli doma ani podruhé a do Jihlavy pojedou v těžké pozici

 2. foto

  Ve Slaném boural řidič čtyřkolky, se zraněním byl převezen do Motola

 3. krimi

  V kladenském Centralu kradl recidivista, byl přistižen při činu

 4. zprávy

  Středočeští školáci patří mezi nejlepší ve finanční gramotnosti

 5. krimi

  Neustále to samé. Kladnem se opět toulali opilí a zfetovaní řidiči

 6. foto

  FOTO: Třaskavé finále odstartovalo jihlavské vítězství v prodloužení

 7. krimi

  V Kladně boural opilec, sám na sebe potom zavolal policii

 8. zprávy

  Ve Slaném půjčují zdarma kompostéry

 9. zprávy

  V Kladně zadrželi celníci dealera drog, předali ho policistům

 10. foto

  Kanonýři se vrátili ke společným tréninkům. Zapojí se až 220 členů

 11. krimi

  Bitku ve Vodárenské ulici ukončili až přivolaní policisté

 12. foto

  Kladenská nemocnice zakoupila devět nových sanitek

 13. krimi

  Pozor! V Kladně jezdí falešní taxikáři

 14. krimi

  Další řidiči usedli za volant přes zákaz řízení, nyní jim hrozí dva roky vězení

 15. video

  Kladenská ZUŠ natočila prezentační videa – hra na housle

 16. info z radnice

  Kladenský magistrát utratí necelý milion za testy pro školáky

 17. krimi

  V Kladně boural řidič, který od nehody utekl. Policie vyhlásila pátrání

 18. zprávy

  Ve Stochově mají novou střechu na školce, opravenou silnici i chodníky

 19. krimi

  Večerní nákup znepříjemnila krádež mobilního telefonu

 20. sport

  SAMK oznámily změny v podmínkách užívání venkovních sportovišť