Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Rytíři vyrazili do dětského domova v Ledcích, rozdávali dárky a hrál se florbal

Čtvrtek, 28. listopadu 2019 07:30

Kladenští hokejisté využili středečního volného odpoledne a společně s nadací Knights Foundation vyrazili do dětského domova v Ledcích. Čtveřice Patrik Machač, Tomáš Redlich, Martin Kehar a Ladislav Zikmund se dětem podepsala, vyfotila se s nimi a vše završilo rozdávání dárků a florbalová exhibice.

Foto: Lukáš Jůdl

Před letošní sezonou vznikla klubová nadace Knights Foundation, na jejímž účtu je už přes 85 tisíc korun. „Poprvé jsme využili peněz z nadačního fondu a koupili jsme sportovní pomůcky dětem z domova v Ledcích. Podobných užitečných aktivit máme v plánu ještě spoustu,“ uvedl jeden ze zakladatelů Knights Foundation a zároveň produkční manažer kladenského klubu Adam Soukup.

Děti z Ledců chodí na hokejové zápasy a kladenské hráče tak dobře znají. Poprvé je však mohly vidět mimo led. „Předchozí návštěva kladenských hokejistů v Ledcích proběhla v roce 2012, kdy za námi přijeli David Růžička, Lukáš Kužel a Jan Dalecký. Jsme rádi, že naše spolupráce pokračuje i nadále. Odhaduji, že trvá už alespoň deset let,“ těší ředitele dětského domova Romana Pejšu.

Pro hráče byly nachystány různé dobroty, ale také spousta otázek, na které Rytíři poctivě odpovídali. Děti dostaly od hokejistů na oplátku podepsané kartičky a měly také možnost se s každým vyfotit. V tělocvičně se pak rozdávaly již zmíněné dárky. „Přivezli jsme dětem florbalky, florbalové míčky, fotbalové míče, branky, činky a mnoho dalšího. Sport je baví a bylo vidět, že z toho všeho měly děti velkou radost,“ uvedl marketingový manažer Rytířů Jiří Kalla.

Sportovní pomůcky se navíc hned otestovaly. Děti si proti hokejistům zahrály florbalovou exhibici ve formátu 2 na 2. Lépe se v ní dařilo domácím Ledcům. „Asi jsme si z toho celého dnešního programu nejvíc užili ten florbal,“ shodli se kluci z dětského domova. „Bylo to super! Jsem moc rád, že jsme sem mohli přijet,“ řekl útočník Ladislav Zikmund. „Celé se to povedlo a bavilo nás to. Navíc tu měli i moc dobré perníčky,“ doplnil na závěr s úsměvem další forvard Patrik Machač.

Pomoci může každý 
TRANSPARENTNÍ ÚČET: 123-0359350277/0100

Autor: Lukáš Jůdl – Rytíři Kladno