Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Teplárna Kladno

FOTO: Kladenští karatisté vybojovali pět medailí na mistrovství republiky

Čtvrtek, 28. listopadu 2019 06:50

V září 2018 vznikla v kladenském oddílu karate Keiko ryu Shotokan nová skupina, která nabídla jedinečnou možnost trénovat karate pro seniory. Tehdy se to většině zdálo jako utopie. Avšak tuto skupinku navštěvuje pravidelně dvakrát týdně šest karatistů starších 35 let a dnes jsou někteří z nich Mistři České republiky.

Kladenští karate senioři vybojovali pět medailí na mistrovství republiky (Foto: Keiko ryu Shotokan)

O uplynulém víkendu se konalo Mistrovství České republiky v karate FSKA, kterého se zúčastnilo více než 400 závodníků z 24 klubů z celé České republiky a senioři z Kladna přivezli pět cenných medailí. K tomu přidali mladí karatisté devět medailí a Kladno tak z mistrovství České republiky přivezlo celkem 14 medailí v disciplíně kata jednotlivci.

Mezi nejmladšími si nejlépe vedl Fanda „terminátor” Rozner, který se zúčastnil v listopadu dvou mistrovství České republiky, na kterých shodně vybojoval zlatou medaili a potvrdil, že patří k nejlepším karatistům v kategorii do devíti let. Zlatou medaili vybojoval také Honza Bárta a stejně jako Rozner se stal dvojnásobným mistrem České republiky v kategorii kata starší žáci. Mistrovský titul si odvezl Filip Šimek, který přesvědčil rozhodčí svým výkonem na svou stranu a s verdiktem 2:1 získal zlatou medaili. Martin Trinh Nhu Sam vybojoval stříbrnou medaili, když ve finále podlehl svému kamarádovi z klubu Bártovi. Již stálicí mezi českou špičkou je Anička Kolaříková, která vyhrála zlatou medaili a doma na zdi jí visí minimálně tři zlaté medaile z „mistráku”. Ve finále se potkala se svou klubovou kamarádkou Valerií Kuzněcovou, která nakonec obsadila druhé místo. Mezi juniorkami si skvěle vedla také Anička Vrábelová, která ve finále podlehla 2:1 na praporky a tak se na krku blýskla jen stříbrná placka. Skvěle si vedla začínající karatistka Gábina Plasová, která vybojovala bronzovou medaili. Bronz si z českého mistrovství přivezla také Vanesa Krýslová, která startovala v kategorii kata mladší žákyně.

Vrcholem celého šampionátu byla kategorie karatistů od 35 let – seniorů.  Z pětice kladenských karatistů si nejlépe vedla Olga Šimovičová, která ve finále porazila svou klubovou soupeřku Báru Bártovou. Třetí místo nakonec obsadila v početné kategorii Kalista Košková. Kategorii seniorek tedy ovládlo kompletně kladenské karate. 

I mezi seniory muži se Kladno neztratilo. Ve finálovém bloku bylo velké překvapení turnaje v podobě Martina Dlaba, který by se mohl nazvat talentem roku, když se probojoval až do velkého finále, kde nakonec sice prohrál, ale vzhledem k tomu, že cvičí karate teprve od září tohoto roku, to byl velký úspěch. Posledním zazvoněním na bronz přispěl karatista Pavel Bárta, který nakonec vybojoval krásné třetí místo. Rodina Bártů si tak z turnaje odvezla čistou postupku a ukázala, že karate může cvičit celá rodina. 

„Všichni karatisté z Kladna předvedli opravdu pěkné výkony, mezi dětmi je to už náš takový standard, největší radost asi mám ze skupiny seniorů, kteří svým nasazením a odhodláním dokázali především sami sobě, že nepatří do starého železa a potvrdili, že karate můžete cvičit v jakémkoliv věku. Rozhodně si všichni zaslouží velký respekt a uznání za odvahu postavit se před publikum diváků a dětí, kterým šli velkým příkladem,” zhodnotil hlavní trenér klubu Lukáš Maule. 

Za zmínku stojí, že týden před tímto šampionátem se konalo mistrovství České republiky Beginners, které se zaměřuje na začínající karatisty. „Zde si skvěle vedlo trio Rozner – Bárta – Trinh, když z mistrovského šampionátu přivezli pět medailí, z toho tři tituly mistra České republiky. U této trojice můžeme v dalších letech jistě čekat velké úspěchy,“ uzavřel soutěžní sezonu trenér Marek Rendla. 

Autor: (red) 1. zprávy

  Na rozdělovském věžáku vznikne ještě letos vyhlídka

 2. zprávy

  Během a procházkou pro miminka do dlaně můžete podpořit kladenskou nemocnici

 3. krimi

  V Kladně zmizelo ze sklepa elektrokolo, policie hledá svědky

 4. zprávy

  Sportovní areály města Kladna otevřely další sportoviště

 5. zprávy

  Nepodceňujte přezutí zimních pneumatik na letní

 6. krimi

  Anonym nahlásil bombu v budově kladenského soudu

 7. zprávy

  Slaný chce vybudovat kulturně-vzdělávací centrum a knihovnu, požádá o dotaci

 8. krimi

  V Kladně vyděsil pes mladou slečnu při venčení mazlíčka

 9. video

  Kladenská škole E. Beneše se přidala k výzvě Jerusalema Challenge

 10. zprávy

  Řidiči pozor! Ve středu jezděte s lehkou nohou. Policie bude měřit na 800 místech

 11. zprávy

  V Kačici se opět uhnízdili čápi, domovem je jim opravený komín

 12. zprávy

  Slánští zastupitelé rozhodli o budoucnosti městské plovárny

 13. krimi

  V Kladně si ke svému lupu vyhlédl zloděj stánek s občerstvením

 14. video

  Kladenská ZUŠ natočila prezentační videa – Žesťové nástroje

 15. krimi

  Krkavčí otec zapomněl, že má děti. Na alimentech dluží 69 tisíc

 16. zprávy

  Od června se v Kladně mění provozní doba na poštách

 17. foto

  FOTO: Rytíři neuspěli doma ani podruhé a do Jihlavy pojedou v těžké pozici

 18. foto

  Ve Slaném boural řidič čtyřkolky, se zraněním byl převezen do Motola

 19. krimi

  V kladenském Centralu kradl recidivista, byl přistižen při činu

 20. zprávy

  Středočeští školáci patří mezi nejlepší ve finanční gramotnosti