Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Dobrovolnické centrum Kladno představuje programy pomoci: Terénní dobrovolníci

Středa, 27. listopadu 2019 06:50

Prvním programem, který Dobrovolnické centrum Kladno představí, je program „Terénní dobrovolníci“. Základem daného programu je spolupráce dobrovolníka s jedním klientem, který není umístěn v žádném zařízení. Dobrovolník umožní klientovi aktivizaci a pomůže mu zajistit smysluplné trávení volného času.

(Foto: Dobrovolnické centrum Kladno)

Někteří klienti kvůli svému postižení nebo věku nemohou či nechtějí sami chodit do společnosti. Mnohdy ani nemají nikoho, kdo by jim zpříjemnil volný čas. Dobrovolníci za nimi v rámci programu dle dohody jednou za týden, případně jednou za dva týdny, dochází. Díky pravidelnému a dlouhodobému setkávání dobrovolníka s klientem spolu dvojice smysluplně tráví volný čas. Mohou spolu například hrát společenské hry, chodit na procházky, jezdit na výlet nebo navštěvovat různé výstavy a podobně. Dobrovolník může klientovi rovněž pomoci s vyřizováním běžných činností, jako je doprovod k lékaři či nakupování, přičemž klienta nezastupuje, je mu pouze společníkem a také rádcem. Aktivity s dobrovolníky napomáhají klientům ke zlepšení motorických schopností, paměti, řeči, logiky i nálady, ale především jim pomáhají zpříjemnit jejich poměrně stereotypní život za zdmi domu či bytu. V neposlední řadě ulevuje i rodinnými příslušníkům, kteří o svého člena rodiny pečují, a díky dobrovolníkovi tak mají i chvíli pro sebe, kdy mohou přijít na jiné myšlenky. Mezi klienty Dobrovolnického centra totiž bývají i osoby trvale upoutané na lůžko či osoby vyžadující stálou péči.

Pokud Vás program oslovil a máte chuť pomáhat jako dobrovolník, případně máte možnost našim klientům jinak zpříjemnit volný čas, neváhejte kontaktovat Dobrovolnické centrum Kladno. Kontakt naleznete ZDE:

Autor: Monika Macáková