Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Muzeum T. G. M. pořádá v Lánech výstavu o vánočních oslavách v 70. letech

Středa, 27. listopadu 2019 08:00

V posledních letech se design nechává inspirovat minulostí a obrací se k předmětům denní potřeby a módě padesátých až osmdesátých let. Hojně se mluví o retro stylu. Právě na toto téma se zaměřují mnohá muzea. To Lánské ukáže, jak se v 70. letech slavily Vánoce.

Muzeum T. G. M. pořádá v Lánech výstavu o vánočních oslavách v 70. letech (Foto: KL)

V minulých letech mohli návštěvníci Muzea T. G. M. Rakovník a Muzea Nové Strašecí zhlédnout výstavu spojující retro styl a vánoční čas, nazvanou „Jak jsme slavili Vánoce“, inspirovanou každodenním předvánočním životem let sedmdesátých. Tentokrát se na podobnou výstavu mohou těšit v Lánech.

Expozice připomene, jaké vánoční dárky se toho času kupovaly – maminky dostávaly kazety s toaletními mýdly a punčochy značky Elite, tatínkové obdrželi mýdlo na holení Barbus a vodu po holení Pitralon. Mezi dospělými se nadělovaly dary praktického charakteru – obvykle elektronika, potřeby pro domácnost, oblečení nebo knížky. Nejvíce dárků samozřejmě dostávaly děti. Kluci se těšili na autíčka, stavebnici Merkur, vláčky PIKO, případně autodráhu. Dívkám dělaly největší radost panenky, kočárky a pokojíčky. Pod stromkem s pestrými skleněnými ozdobami se objevovali také plyšáci, stolní hry nebo sportovní náčiní. Atmosféru lánské výstavy dokresluje pohled do části obývacího pokoje připraveného k rozbalení dárečků.

Výstavu „Jak jsme slavili Vánoce“ můžete navštívit od 28. listopadu 2019 do 5.ledna 2020.

Autor: (jk)