Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Sládečkovo vlastivědné muzeum zve na výstavu Ve stínu impéria

Středa, 27. listopadu 2019 07:00

Od 29. listopadu až do února příštího roku vystaví Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně archeologické nálezy z doby římské ze sbírek Národního muzea, Vlastivědného muzea ve Slaném, Muzea T. G. M. v Rakovníku i svých vlastních, včetně nových objevů a poznatků o germánském osídlení regionu v prvních čtyřech staletích po přelomu letopočtu.

Sládečkovo vlastivědné muzeum zve na výstavu Ve stínu impéria (Foto: KL)

Zajímá vás, jak Germáni žili, pracovali, obchodovali, bojovali a umírali ve střetech s mocným římským impériem? Přijďte do Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně na výstavu nazvanou „Ve stínu impéria“. Na její přípravě se vedle archeologického oddělení Muzea T. G. M. Rakovník podílel i přední odborník na dobu římskou Eduard Droberjar a numismatik Jiří Militký. Výstava bude doplněna doprovodným programem pro školy. Všichni si budou moci vyzkoušet římskou zbroj nebo vyrobit typicky germánský účes. Návštěvníci se dále mohou těšit na střílející „minikatapult“ a mnoho dalšího. Zakoupit si zde mohou publikaci „Germáni a doba římská na Rakovnicku“.

Vernisáž proběhne ve Sládečkově vlastivědném muzeu ve čtvrtek 28. listopadu od 17 hodin a výstava potrvá až do 16. února 2020.

Autor: (jk)


</