Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Rytíři zdramatizovali závěr, všechny body však zapsala Plzeň

Úterý, 26. listopadu 2019 19:55

Kladno zapsalo na plzeňském ledě porážku 1:3 a ze západu Čech odjelo bez bodu. Rytíři ve druhé části inkasovali a po obdržené brance ve vlastní přesilovce museli mazat dvoubrankovou ztrátu. Zdramatizování obstaral v posledních minutách Ladislav Zikmund, na srovnání už ale Kladeňáci stejně nedosáhli. V posledních vteřinách domácí potrestali kladenský risk bez brankáře a přidali třetí trefu.

Rytíři zdramatizovali závěr, všechny body však zapsala Plzeň (Foto: Roman Turovský)

Západočeši přesně podle hesla „můj dům, můj hrad“ začali hodně nebezpečně. Po Eberleho přihrávce mohla přijít střela do odkryté klece, což řešil Vítězslav Bílek faulem. Následné oslabení už Kladno zvládlo velmi dobře. Hrozilo se tak opět až při hře pět na pět. Tomáš Mertl dostal od zadního mantinelu prudkou přihrávku mezi kruhy, jenže z ideální pozice minul branku. Denis Godla měl pak spoustu práce se střelou Filipa Suchého a poradil si skvěle. Druhou početní výhodu už Plzeňané sehráli o poznání lépe, ani tak se ovšem neradovali. Krátce po skončení trestu naopak vystartoval vpřed Jaromír Jágr a po individuálním průniku nebyl daleko od otevření skóre.

Ve druhé části se jako první dostali k šanci na skórování Rytíři. Kotouč totiž mezi několika těly proskákal až před úplně volného Jakuba Strnada, ale kladenský kapitán z bezprostřední blízkosti trefil jen Dominika Frodla. No a z protiakce se prosadili domácí! Milan Gulaš předvedl svoji šikovnost, kličkou se dostal před Martina Kehara a poslal puk mezi Godlovy betony. Sudí se ještě odešel poradit s videem, ale kotouč jasně přešel přes brankovou čáru dřív, než byla brána posunuta – 1:0. A v kladenské přesilovce pak musel Frodl předvést úplný koncert zákroků. Nejprve v tutovce vychytal Jaromíra Jágra a posléze zachytil v lapačce i střelu Davida Stacha z mezikruží. Pořádně horké chvilky pak hosté zažívali při dlouhém oslabení ve třech, jenže těžkou situaci nakonec přestáli. Kladeňáci posléze mohli udeřit v přesilovce, ale dostali tvrdý direkt. Domácí vystartovali do kontru a po krásné souhře zakončoval Vojtěch Budík do prázdné – 2:0.

Třetí třetina už přinesla hlavně přetlačovanou. Plzeň se soustředila na kvalitní defenzivu a hosté se jen stěží dostávali do nebezpečných možností. Poslední šance pro Kladno přišla necelé čtyři minuty před koncem, kdy hráli Rytíři přesilovku. Po dobrém náporu se puk odrazil před volného Ladislava Zikmunda, který trefil odkrytou bránu a snížil – 2:1. Rytíři posléze pokračovali v obrovském tlaku, ten však nakonec otupil faul Brendona Nashe. Hosté i přes soupeřovu přesilovku sáhli k odvolání brankáře. Ani tak už se ale do šance nedostali a Matyáš Kantner šest vteřin před koncem zpečetil výhru svého týmu – 3:1.

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Romančík, Barinka, Zelingr – Jágr, Stach, Zikmund – Bílek, Machač, O’Donnell – Redlich, Melka, Strnad – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Škoda Plzeň: Frodl – Budík, Čerešňák, Jank, Vráblík, Moravčík, Kaňák, Houdek – Kantner, Mertl, Gulaš – Němec, Kracík, Rob – Straka, Kodýtek, Eberle – Malát, Suchý, Pour. Trenéři: Čihák, Hanzlík, Špaček.
Branky a nahrávky: 24. Gulaš (Jank), 37. Budík (Kodýtek, Kantner), 60. Kantner (Gulaš, Mertl) – 57. Zikmund. Třetiny: 0:0, 2:0, 1:1. Vyloučení: 4:9 + Hajný (KLA) 10 min.. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Pešina, Kika – Brejcha, Jelínek. Diváci: 7 581. Nejlepší hráči utkání: Dominik Frodl – Patrik Machač.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno