Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 26. listopadu 2019 07:10

Kladenské listy přinášejí tradiční týdenní přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Tento týden si začnou všechna města připomínat blížící se Vánoce. Adventní programy si můžete užít například na Konopišti, v Mladé Boleslavi nebo třeba na zámku Loučeň.

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech (Foto: KL)

Akce v týdnu od 24. listopadu do 1. prosince

Adventní program (Veltrusy, 26. listopadu)

Jak se na zámku nebo na vsi slavily před sto lety Vánoce? Vydejte se na návštěvu k paní hraběnce a panu hraběti a podíváte se, co pro ně znamenaly vánoční svátky, jak je prožívali a jaké drželi zvyky. Program je určen dětem z mateřské a základní školy. Nebude chybět ani hudební a dramatická složka programu. Více se dočtete ZDE:.

Příběh vánočního stromečku  (Zámek Loučeň, 26. listopadu – 12. ledna)

Po úspěšné premiéře v loňském roce jsou pro vás opět připraveny speciální prohlídky zámku, kdy v každé komnatě naleznete jiný vánoční stromeček se svým příběhem. Prohlídky však nebudou zaměřeny pouze na vánoční stromečky, ale dozvíte se také, jak se slavily Vánoce za první republiky, proč zapalujeme adventní svíce, a jiné zajímavosti. Více se dočtete ZDE:.

Moc a sláva – Rudolf první, melancholický a poslední  (Konopiště, 27. listopadu)

Večerní prohlídky na státním zámku Konopišti vám umožní vstoupit do gotiky a doby rytířů, časů alchymie i labutí písně habsburské etapy. To vše s „Rudolfem prvním, melancholickým a posledním“. Více se dočtete ZDE:.

Malínské adventní odpoledne  (Kutná Hora, 30. listopadu)

Tradiční adventní trh s rozsvícením vánočního stromečku a uložením Ježíška do jesliček. Zábavné soutěže pro děti i dospělé. Soutěž o nejlepší bramborový salát. Více se dočtete ZDE:.

Předvánoční řemeslný jarmark (Mělník, 30. listopadu)

Tradiční jarmark s ukázkou lidových řemesel a dílničkami pro děti ve všech prostorech muzea. Bude vystaven unikátní perníkový mělnický betlém. Vstupné činí  20 nebo 10 korun – zahrnuje vstup na výstavu Vánoce 70. a 80. let. V 17:00 se koná rozsvícení vánočního stromku na náměstí Míru. Více se dočtete ZDE:.

Advent na hradě (hrad Týnec nad Sázavou, 1. – 15. prosince)

 Bohatý adventní program, který vás čeká na hradě v Týnci nad Sázavou, zahrnuje minitržiště, prohlídku hradu, výstavy, rozdávání dárků dětem nebo třeba dětskou diskotéku. Více se dočtete ZDE:.

Adventní trhy (Příbram, 1. – 22. prosince)

Slavnostní zahájení adventu na náměstí t. G. Masaryka. Audiovizuální show skupiny Pyroterra, pěvecké vystoupení operní zpěvačky Andrey Tögel Kalivodové, slavnostní rozsvícení vánočního stromu, Na Stojáka, vystoupení Základní umělecké školy Antonína Dvořáka, tvůrčí dílny a workshopy, adventní trhy, andělé na chůdách, dětský biatlon, vánoční rockoledy a mnoho dalšího na vás čeká na adventních trzích v Příbrami. Více se dočtete ZDE:.

Večerní adventní trhy (Mladá Boleslav, 1. – 22. prosince)

Tradiční vánoční atmosféru si můžete vychutnat na večerních adventních trzích, které pro vás připraveny na Výstavišti v Mladé Boleslavi. Večerní tržiště se otevře v 16 hodin a program skončí v osm hodin večer. Více se dočtete ZDE:.

Autor: (red)