Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

FOTO: Královice na Slánsku žily o víkendu Rybí slavností

Úterý, 26. listopadu 2019 07:00

V pořadí už třetí Rybí slavnosti se konaly minulou sobotu v Královicích u Slaného. Při této příležitosti došlo i na výlov místního rybníku a byla pokřtěna malá vodnice Eliška. Ta v podobě sochy od uměleckého řezbáře Josefa Cipryána hlídá po boku svého staršího bratříčka vodníka Královický rybník.

Foto: Královice na Slánsku žily o víkendu Rybí slavností (Foto: KL)

O výlov ryb z Královického rybníku se postarala nižborská firma, která ho má v péči celoročně. Rybáři z něj vylovili okolo dvaceti metráků „budoucích pokrmů“. Některé se na místě prodaly a ty, co zbyly, putovaly do sádky v Nižboru. Odkud budou postupně rozváženy do stánků k prodeji na vánoční stůl.

Slavnosti doplnila i výjimečná událost. Tou byl křest královické vodnice Elišky, jejíž dřevěnou sochu pro obec zhotovil umělecký řezbář ze Železných hor u Chrudimi Josef Cipryán. Ten už pro obec vytvořil několik jiných děl, mezi kterými nechybí betlém nebo vodnická rodina.

Ke zpříjemnění atmosféry na Rybích slavnostech zahrála kapela Hrajeto a lidé si tak mohli užít nejen výborné rybí speciality. Na atmosféru akce se podívejte v naší fotogalerii.

Autor: (kh)