Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

U Kulatý báby město představí vegetační studii proměny Bukovky

Úterý, 26. listopadu 2019 08:00

Ve středu 27. listopadu od 17 hodin představí zástupci kladenské radnice občanům studii revitalizace Bukovky. Stane se tak v rámci dalšího setkání s veřejností, které se tentokrát uskuteční v Podprůhonu U Kulatý báby.

U Kulatý báby město představí vegetační studii proměny Bukovky (Foto: KL)

Vegetační studie, kterou město ve středu představí, počítá se znovuvybudováním ovocného sadu, změnou uspořádání zeleně, úpravou parkových ploch, výsadbou a kácením stromů. Navrženo je i zpevnění cest pro pěší a cyklisty, které by přispělo k lepšímu propojení s centrem města z jedné strany a s parkem Lesík ze strany druhé.

Součástí programu bude i odborná přednáška inženýra Dana Frantíka o managementu městem vlastněných ploch zeleně a vody.

„Jaká Bukovka je, to už jsme si povídali na jaře na setkání s občany. Nyní si řekneme, jaká bude a mohla by být podle nově zpracované studie. Pozvali jsme též vedoucího oddělení péče o zeleň Magistrátu hlavního města Prahy, který uvede příklady z proměny některých pražských lesů, parků, sadů, potoků a rybníků,“ říká zastupitelka Anna Gamanová.

Krom ní budou, jako už tradičně, naslouchat připomínkám občanů i radní Lukáš Hanes, statutární náměstek primátora Tomáš Kutil, náměstek Oldřich Černý a vedoucí Odboru životního prostředí Radovan Víta.

Setkání U Kulatý báby v Kolmistrově ulici začíná ve středu 27. listopadu v 17 hodin.

Autor: (jk)