Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Kladenská střední škola na náměstí E. Beneše připravila pro zájemce o studium projektový den

Pondělí, 25. listopadu 2019 07:30

Závěr kalendářního roku je obdobím, kdy se žáci devátých tříd rozhodují, jakou střední školu zvolí ke svému dalšímu vzdělávání. Při výběru velmi pomůže návštěva konkrétní školy.

Kladenská střední škola na náměstí E. Beneše připravila pro zájemce o studium projektový den (Foto: Magdalena Koryntová)

Ve čtvrtek 21. listopadu se v SOŠ a SOU na náměstí Edvarda Beneše uskutečnil den otevřených dveří. Žáci a pedagogové připravili s podporou KAP Středočeského kraje projektový den s názvem Chceš být úspěšný? Vzdělávej se. Nosnou myšlenkou byla důležitost vzdělání pro život, pro lepší uplatnění na trhu práce. Učební a studijní obory se příchozím představily prostřednictvím workshopů, kvízů a vědomostních soutěží. Nanečisto se zkoušely přijímačky z matematiky a českého jazyka, žáci si mohli zábavnou formou ověřit své znalosti angličtiny i češtiny. Svůj stánek zde měl i hotel Marriott Prague Airport, ve kterém kuchaři a číšníci této školy vykonávají odborný výcvik. Atraktivním zpestřením bohatého programu byla ochutnávka slaných i sladkých specialit, míchaných nealkoholických nápojů, kterou připravili žáci oboru Kuchař-číšník. „Spokojení návštěvníci odcházeli s jasnou představou, jaké vzdělání tato škola poskytuje, i jaké je uplatnění absolventů na trhu práce,“ říká ředitel školy Petr Paták. Den otevřených dveří splnil svůj účel a velmi se vydařil.

Autor: Dana Kolářová