Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Teplárna Kladno

Pondělí, 25. listopadu 2019 07:08

Kladenští volejbalisté dodrželi tradici a také letos naskočili k jednomu z listopadových zápasů ve speciálních dresech věnovaných osvětové akci Movember. Jediný domácí zápas měsíce ale Orli nezvládli podle představ. Ve čtvrtém setu proti Ostravě nevyužili vybojované mečboly a nakonec berou jen bod za porážku 2:3.

Kladeňáci tak navázali na tradici movemberovských utkáních už popáté v řadě. Znovu si připravili speciální trikoty, které následně putovaly do dražby, a pro speciální příležitost zvolili jediné možné utkání. V listopadu totiž všechny zápasy kromě duelu s Ostravou odehráli na půdě soupeřů!

Se začátkem zápasu mohli být domácí spokojení. Do úvodní sady totiž vstoupili dobře a vcelku dlouho se jejich náskok pohyboval kolem čtyř bodů. Pak ale přišel zlom za stavu 20:18. Hosté se čtyřmi vyhranými míči v řadě dostali do vedení, které už si pohlídali. Kladno tak v prvním setu ztratilo výsledkem 22:25.

A ve druhé sadě se příběh mohl opakovat! Kladno si vytvořilo až šestibodový trhák, soupeř se ale po oddechovém čase vrátil do hry a pokračovalo se za hodně vyrovnaného stavu. Až dvacátým bodem se Orlům podařilo odskočit a nakonec z toho byl zisk druhé sady v poměru 25:20. A stejným výsledkem skončil i třetí set, byť tentokrát Kladno více kontrolovalo hru. Orli si po většinu času drželi náskok čtyř míčů a zvítězili opět 25:20.

Kladeňáci tak mohli ukončit zápas ve čtvrtém setu a uzmout si pro sebe všechny tři body. Nakročeno k tomu měli solidně. Přes dobrý začátek Ostravanů se Orli většinu času drželi ve vedení, byť v rozhodující fázi odskakovali vždy jen o jediný míč. Vedli dokonce 25:24 a 26:25, s mečboly ale nedokázali naložit, jak by bylo potřeba. Soupeř za stavu 26:25 zabral, uhrál tři balóny a určil, že se rozhodne ve zkrácené hře.

Ztráta slibné pozice ze čtvrté sady s domácími pořádně zamávala. Rozhodující hru totiž hosté naprosto ovládli a hráče Kladna vůbec nepustili do vedení. Bylo z toho drtivé vítězství v tiebreaku 15:8.

Kladeňáci tak nezvládli odvetu za loňský souboj o třetí místo. V této bitvě totiž Orli podlehli právě Ostravě. A tak zatímco Ostravané jsou v tabulce na čtvrté příčce, Kladno je až sedmé s jedenácti body. Je však nutné zmínit, že tabulka je hodně vyrovnaná a každý tříbodový zisk může pořadím řádně zamíchat. Další zápas čeká na kladenské volejbalisty příští sobotu od 18 hodin na půdě druhých Českých Budějovic.

Kladno volejbal cz – VK Ostrava 2:3

Sety: 22:25, 25:20, 25:20, 26:28, 8:15. Diváci: 716.

Kladno voljebal cz: Zajíček (8), Vemič (10), Hýský (14), van Haarlem (0), Sobotka (1), Okosanovič (30), libero Moník. Střídali Mikulenka (4), Fortuník (2), Wallisch (0), Kuboš (0).

VK Ostrava: Marcyniak (8), Ihnát (14), Dvořák (16), Sedláček (15), Janků (22), Podlesny (2), libero Sobczak. Střídali Štefko (0), Šoltys (2), Bauman (0).