Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Kladenské policistky vysvětlovaly dětem ze základní školy, jak předejít nebezpečným situacím

Neděle, 24. listopadu 2019 11:00

Policistky z oddělení tisku a prevence Územního odboru Kladno se skupinou kynologie navštívily žáky prvního stupně ze Základní školy 1.KŠPA v Kladně s preventivním programem. Beseda byla rozdělena do tří částí.

Kladenské policistky vysvětlovaly dětem ze základní školy, jak předejít nebezpečným situacím (Foto: KL)

Na začátku besedy se policisté setkali s dětmi v prostoru školní zahrady, kde policejní kynologové se služebními psy předvedli výcvik, který je určen pro výkon služby. Poslušnost a simulované zadržení pachatele předvedli tříletý služební pes Fantom a sedmiletá fenka Orma. Dětem se dovednost policejních psů velmi líbila a odměnily skupinu kynologie velkým potleskem.

Poté se žáci a policistky z oddělení tisku a prevence přesunuli do tříd základní školy, kde pokračovala beseda na vybraná témata. Policistky nejprve děti seznámily s policejní uniformou a služebním průkazem. Informovaly je o policejních složkách a jejich činnosti. V rámci besedy na toto téma byli žáci upozorněni, jak se mají chovat v dopravě jako účastníci silničního provozu, a to nejen jako chodci a cyklisté, ale také jako spolujezdci. Dále si zopakovali čísla na tísňové linky a připomněli si, kde ve svém městě mají policejní služebnu místního obvodního oddělení.

Hlavním bodem této besedy bylo téma „Nebezpečné situace“. V rámci přednášky na toto vybrané téma byli žáci seznámeni s různými nebezpečnými situacemi a bylo jim vysvětlováno, jak se v daném okamžiku mají zachovat a jak především těmto situacím předejít. Jednalo se například o situace, kdy je osloví cizí osoba třeba při cestě ze školy nebo v parku, nebo kdyby u nich zastavilo cizí vozidlo, kdyby jim cizí osoba nabízela sladkosti nebo dárky, ale také kdyby zazvonil zvonek a ony byly samy doma. Dále také bylo připomenuto, že pokud nejsou pod dozorem, nikdy si nemají hrát se zápalkami ani s nožem.

Malí žáci se s velkým nadšením zapojili do besedy a povídání o nebezpečných situacích bylo obohaceno o různé případy nejen od policistek, ale také právě o příběhy dětí. Celého dopoledního programu se zúčastnilo přes sto žáků z pěti ročníků. Děti po celou dobu aktivně s policistkami spolupracovaly a měly mnoho zvídavých dotazů. Na závěr policistky rozdaly žákům policejní omalovánky s preventivními ukázkami.

Beseda s touto preventivní tématikou byla od pedagogického sboru velmi kladně hodnocena.  

Autor: Jana Šteinerová