Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Teplárna Kladno

Neděle, 24. listopadu 2019 18:30

Kladno předvedlo další ze svých obratů a v dramatické bitvě porazilo Pardubice 3:2! Rytíři ztráceli na začátku druhého dějství o dvě branky, poté ale snížil Vítězslav Bílek. Ve třetí části pak v přesilovce srovnal kapitán Jakub Strnad a výhru domácím zařídil přesnou trefou Brady Austin. Kladeňáci tak zapsali do tabulky důležité tři body a už jsou devátí!

Skóre se nakonec měnilo ve čtrnácté minutě a radovaly se skutečně Pardubice. Mandátovu tutovku do odkryté klece ještě Denis Godla zázračně zastavil, Radoslav Tybor pak ale zkušeně dorazil za ležícího brankáře Kladna – 0:1. Rozhodně se však nedá říct, že by domácí neměli šance. Martin Réway hned na začátku neuspěl s bekhendovým blafákem a v pokročilejší fázi třetiny měl dvě tutovky i Vítězslav Bílek. Zkušený střelec dvakrát vybojoval puk hluboko v soupeřově území, ani jednou ale nedokázal zakončit ideálně.

Na začátku druhé části mělo Kladno velikou šanci ke srovnání. Rytíři totiž nesehráli přesilovku vůbec špatně, chyběla ji však gólová tečka. Na druhé straně pak zakončil přečíslení přesně Robert Kousal a bylo to o dva – 0:2. Rytíři se ovšem nevzdali a nejaktivnější dvojice zařídila snížení. Martin Réway zajel za branku, kotouč však kolem bližší tyče poslal mezi kruhy a Vítězslav Bílek ukázal instinkt zabijáka – 1:2. Zbytek třetiny pak rozkouskovaly přesilové hry, žádný z týmů se v nich ale neprosadil.

To ve třetí části už Rytíři soupeřovu nedisciplinovanost potrestali! Martin Réway si sjel s pukem do rohu, nabil na levý kruh Jakubu Strnadovi a kladenský kapitán srovnal stav – 2:2. Pardubice se mohly vrátit do náskoku v přesilovce, ta však skončila poté, co Robert Kousal zasáhl holí do obličeje Martina Kehara. A kladenský obranná dvojička si se hrou čtyř proti čtyřem poradila dokonale! Brendon Nash podržel puk, tělem odstavil soupeře a vytvořil tak hotovou dálnici pro Bradyho Austina, kterému přenechal puk. Bombarďák s javorovým listem v pasu pak zamířil přesně jako už šestkrát v předešlých zápasech – 3:2. Do většího klidu mohl domácí poslat svojí genialitou playmaker Réway, Brendan O’Donnell ale jeho parádní pas nezužitkoval a trefil boční síťku jen zvenčí. Dynamo pak minutu a půl před sirénou stáhla z brankoviště Ondřeje Kacetla, ani se šesti bruslaři se ovšem neprosadila.

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Romančík, Barinka, Zelingr – Jágr, Melka, Zikmund – Bílek, Stach, Réway – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Kaut, O’Donnell – Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Eklund, Holland, Kolář, Voráček, Mikuš, Zdráhal – Mandát, Kousal, Tybor – Látal, Knotek, Kindl – Kusý, Harju, Machala -Blümel, Pochobradský, Matýs – Beran. Trenéři: Bělohlav, Janecký, Čáslava.
Branky a nahrávky: 28. Bílek (Réway, Barinka), 45. Strnad (Réway, Nash), 48. Austin (Nash) – 14. Tybor (Mandát, Kousal), 26. Kousal (Tybor, Eklund). Třetiny: 0:1, 1:1, 2:0. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Hodek, Bejček – Frodl, Komárek. Diváci: 4 892. Nejlepší hráči utkání: Martin Réway – Robert Kousal.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno