Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Teplárna Kladno

V Kladně se konalo celostátní kolo soutěže MISS sestřička 2019

Pátek, 22. listopadu 2019 07:00

Ve středu 20. listopadu se konalo celostátní kolo soutěže MISS sestřička. Tato soutěž probíhala v prostorách Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné škola zdravotnické Kladno, která byla i organizátorem celé akce.

V Kladně se konalo celostátní kolo soutěže MISS sestřička 2019 (Foto: Václav Vondrovský)

Soutěže se zúčastnilo osm nejlepších soutěžících z předchozích kol krajských. Soutěžící žáky a studenty doprovázeli i jejich vyučující, kteří se do některých disciplín také zapojili. Soutěže se zúčastnili studenti zdravotnických škol v Českém Krumlově, Kladně a Příbrami.

Celostátní kolo MISS sestřička slavnostně zahájil krajský radní Robert Bezděk, který popřál všem soutěžícím hodně štěstí.

Členové poroty byli: Jaromír Bureš, zástupkyně Vzdělávacího institutu Středočeského Kraje Kateřina Lesová, zástupkyně Zařízení sociální intervence Jana Petráková, hlavní sestra Oblastní nemocnice Kladno Lenka Dohnalová, staniční sestra Oblastní nemocnice Kladno Eva Drahorádová a zástupce za SPŠS a OA Kladno Martin Souček. Tito porotci se snažili objektivně posoudit a ohodnotit výkony soutěžících v jednotlivých disciplínách, mezi které patřily:

 1. Moderátorské představení soutěžících
 2. Videoprezentace – zde soutěžící prezentovali video, které mělo zachycovat atmosféru města, nemocnice a školy, a mohli prezentovat i osobní život soutěžících
 3. Volná disciplína – zde soutěžící předváděli to, co je baví, co mají rádi a co umí.
 4. Veselé historky – soutěžní dvojice si připravily vtipy a veselé příhody.
 5. Hloubavé otázky moderátorů – moderátorská dvojice se soutěžících ptala na okamžiky jejich běžného života, a tím se blíže představili porotě.
 6. Soutěž pro pedagogický doprovod – v této části soutěže se do soutěže zapojili i pedagogové, kteří doprovázeli soutěžící. Měli například za úkol rozpoznat předměty na dotek se zavázaným šátkem na očích a pak je namalovat na tabuli.

Jednotlivé výkony soutěžících byly výše uvedenou porotou ohodnoceny a výsledné pořadí bylo následující:

 1. Kateřina Baráková, Natálie Kozáková ( SZŠ a VOŠZ Kladno – 2. ročník – zdravotnický asistent )
 2. Jana Masařová, Eva Školková ( SZŠ a VOŠZ Kladno – 1. roč. Diplomovaná všeobecná sestra )
 3. Filip Richter, Milan Růžička ( SOŠZ a SOU Český Krumlov – 4. ročník – zdravotnický asistent )
 4. Jitka Buršová, Daniela Rydlová ( SZ3 a VOŠZ Příbram – 2. ročník – zdravotnický asistent )

Všichni zúčastnění se shodli na tom, že celá akce byla velmi dobře připravená a žáci i pedagogové se snažili o co nejlepší výkony. Pozitivně celou soutěž zhodnotila i Daniela Tomsová, ředitelka Střední zdravotnické školy a VOŠZ Kladno, která pogratulovala vítězkám a poděkovala všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu celé soutěže.

V Kladně se konalo celostátní kolo soutěže MISS sestřička 2019 (Foto: Václav Vondrovský)

Autor: Václav Vondrovský