Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Muž zavolal strážníky ke špatně parkujícímu vozidlu, které za trest posprejoval

Středa, 20. listopadu 2019 08:00

Vzít „spravedlnost“ do vlastních rukou se muži nevyplatilo. Přivolal strážníky ke špatně parkujícímu vozidlu, které ale předtím označil oranžovým křížem – prý aby vytrestal majitelku. Sám se tak dopustil přestupku, který si k dalšímu vyšetřování převzali policisté.

Muž zavolal strážníky ke špatně parkujícímu vozidlu, které za trest posprejoval (Foto: MP Kladno)

„Parkuje tady vozidlo na chodníku,“ oznámil v pátek ráno naštvaný muž na tísňovou linku kladenské městské policie. Na základě jeho telefonátu vyjela do Mostecké ulice v Kladně hlídka, která na místě zjistila, že vozidlo, u nějž stál rozčilený oznamovatel, skutečně zčásti blokuje chodník a zároveň ztěžuje průjezd ulicí. Na přední části kapoty zářil oranžový kříž, který, soudě podle dosud nezaschlé barvy, někdo nastříkal v předchozích minutách.

„Na dotaz strážníků, zda neví, kdo škodu na vozidle způsobil, oznamovatel řekl, že on sám. Naštvalo ho, že řidič své vozidlo odstavil takovým způsobem, a chtěl ho tak vytrestat, aby příště parkoval, jak má,“ uvedla mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Provedenou lustrací strážníci zjistili majitelku vozidla, která se na místo během chvilky dostavila a byla o svém přestupku vyrozuměna. Oznamovatel jejího přestupku bude ale paradoxně mít větší potíže. Pro podezření z trestného činu poškozování cizí věci ho nyní vyšetřují policisté.  

Autor: (jk)