Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

FOTO: Ve Stochově se konaly závody psích spřežení

Středa, 20. listopadu 2019 07:50

Kladenský musher`s klub pořádal ve Stochově již šestý ročník závodů psích spřežení. V kategorii v midu se jednalo o mistrovství České republiky. O tom, že jsou závody kvalitní, dokazuje přes 110 přihlášených závodníků.

Ve Stochově se konaly závody psích spřežení (Foto: KL)

„Páteční den probíhal přípravou trati, vyznačováním startovní a cílové zóny, přebíráním a uskladňováním cen pro naše závodníky, uspořádáváním přijíždějících vozidel, aby se nám vše vešlo na plac,“ říká jeden z organizátorů a zároveň předseda kladenského klubu Jiří Stejskal.

„V sobotu začal frmol. Museli jsme postavit stany, rozvést kontroly na trať a zároveň ji prohlédnout, zda je vše v pořádku. Poté se nastavila časomíra a na start přijel první účastník. Po zhruba tříhodinovém závodění přišlo kolečko uklízecí – přivézt pomocníky z trati, složit stany, zpracovat výsledky, nadepsat diplomy a věnovat se hlavnímu sponzorovi,“ popisuje první den Jiří Stejskal.

„Nedělní ranní bubnování deště do našeho auta mluvilo za vše. Ale i v tomto počasí museli musheři na start. Midaři na čtrnáctikilometrovou a sprinťáci na sedm kilometrů dlouhou, členitou a především náročnou trať, kde nebyla ani nouze o defekty,“ zhodnotil nedělní den organizátor Stejskal.


Autor: (red)