Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Opilce za volantem naháněli po Kladně policisté i strážníci

Středa, 20. listopadu 2019 07:30

O tom, že alkohol za volant nepatří, se přesvědčili dva výtečníci z Kladna. První z nich v opilosti havaroval svým vozem do dopravní značky, kterou vyvrátil, a pak ujel. Případu se ujali policisté. Na druhého si posvítili strážníci. Při kontrolní činnosti spatřili řidiče, který předváděl své umění za volantem takovým způsobem, až upoutal jejich pozornost.

Ilustrační foto: KL

„Sedmatřicetiletý řidič osobního automobilu Škoda Superb, jedoucí ve směru od centra do Smečenské ulice, nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem a vlastnostem vozidla, přičemž vyjel na středový travnatý ostrůvek vlevo za křižovatkou, kde narazil do dopravní značky přechodu pro chodce, kterou vyvrátil,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Bylo štěstí, že tento muž nikomu svým manévrem neublížil. A možná i proto se rozhodl, že z místa nehody ujede. Netušil však, že celou věc sledovali svědci, kteří také policii na místo přivolali. Mužům zákona poté řekli, že řidič odbočil na náměstí Jana Masaryka, kde zaparkoval svůj automobil za obchodním domem a z místa odešel. Policisté výtečníka dohledali a provedli u něj dechovou zkoušku na alkohol. Ta ukázala hodnotu 1.73 promile.

„Muž se však k dopravní nehodě nepřiznal a začal pokřikovat na přítomné svědky události. Navíc seznámil policisty se svým úmyslem odjet s automobilem. Ti, aby podezřelý nemohl mařit řádné objasnění věci, či působit na přítomné svědky, případně znovu sednout za volant, muže zadrželi a umístili do policejní cely,“ dodala k případu mluvčí Nováková.

Na druhého opilce za volantem narazili kladenští strážníci. Jejich pozornost upoutal řidič automobilu, který jel Kordačovou ulicí a nedával vůbec znamení o změně směru a styl jeho jízdy nasvědčoval tomu, že nebude v dobré kondici.

„Strážníci za pomoci světelného výstražného zařízení na služebním vozidle řidiče zastavili. Když hlídka devětapadesátiletého muže vyzvala k předložení dokladů potřebných k řízení motorového vozidla, zjistila, že má u sebe pouze občanský průkaz a osvědčení o registraci vozidla. Podle svých slov řidičský průkaz zapomněl doma,“ vzkázala do redakce Listů mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Styl jízdy, mužovo chování a mluva vzbudili u hlídky podezření, že by mohl být v podnapilém stavu. Proto u něj provedli dechovou zkoušku. A nemýlili se. Naměřená hodnota ukázala 1,80 promile.

„Další lustrací pak strážníci zjistili, že zastavený řidič má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Na místo byla přivolána hlídka Policie České republiky, která si šoféra převzala k dalšímu šetření,“ doplnila mluvčí Purkytová.

Autor: (mv)