Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Na kladenském náměstí Starosty Pavla vzniká venkovní kluziště

Úterý, 19. listopadu 2019 07:30

Právě v těchto dnech vzniká na náměstí Starosty Pavla kluziště pod širým nebem. Letos poprvé bude použita nová technologie. I stánky jsou již na svém místě. Zastávka autobusové linky 610 je přesunuta od Zanzibaru do Zádušní ulice.

Na kladenském náměstí Starosty Pavla vzniká venkovní kluziště (Foto: Michal Moravec MMK)

Kluziště bude zájemcům k dispozici od začátku prosince do konce ledna a v jeho sousedství bude opět k dispozici půjčovna bruslí a občerstvení. Instalace kluziště na náměstí je technicky náročná a vyžaduje dlouhodobější dopravní omezení. Na stole byla i úvaha přemístit ho do jiných míst. Nakonec ale zůstává jeho vybudování opět za kostelem.

„Vzhledem k energetické náročnosti jeho provozu a dalším technickým požadavkům ale bude stejně jako v předchozích letech u kostela. Jeho stavba však bude letos probíhat jinak, hospodárněji, a nezabere tolik času jako v minulých letech. Tuny zeminy v podloží a úpravy pomocí těžké techniky nahradí ‚podium‛ v podobě lehčí konstrukce, jehož instalace zabere nikoli dny, ale řádově hodiny,“ říká mluvčí kladenského magistrátu Lucie Steinerová.

„Stánky budou otevřeny denně od 1. prosince a sváteční atmosféru na náměstí dokreslí vánoční koledy. Kromě tradičních dobrot a horkých nápojů bude v nabídce adventní zboží, svíčky, jmelí a další věci. Své umění předvede umělecký kovář a na výběr budou i další rukodělné výrobky, například tepané šperky, foukané sklo a dřevěné hračky,“ doplnila mluvčí Steinerová.

Zastávka autobusové linky 610 je, jako každý rok, přesunuta od Zanzibaru do ulice Zádušní.


Autor: (red)