Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

FOTO: V kladenském Sport Hotelu Sletiště se sešly podnikavé ženy

Středa, 20. listopadu 2019 08:10

Setkání podnikavých žen, takzvané Rendez-vous, se konalo ve čtvrtek 14. listopadu ve Sport Hotelu Sletiště. Akci pořádala agentura CzechInvest spolu s uskupením, které si říká Holky z marketingu. Setkání proběhlo formou workshopu, kde se podnikatelky dozvěděly, jak si například sestavit profitabilní byznys plán.

Foto: KL

Podnikavé ženy z Kladna a okolí se sešly ve čtvrtek 14. listopadu ve Sport Hotelu sletiště, aby se dozvěděly důležité rady a tipy pro jejich podnikání. Zastoupení zde našly především podnikatelky v různých rukodělných oborech. Oporou jim byly Holky z marketingu, které jsou zároveň ambasadorkami pro kladenský region v rámci celorepublikového stejnojmenného projektu, a také agentura CzechInvest, která road show pořádá. „Snažíme se podporovat podnikatelky, protože, jak je známo, ženy to mají na trhu práce mnohem těžší, mnohdy mají i horší platové ohodnocení. Často po mateřské dovolené potřebují větší flexibilitu, a to někteří zaměstnavatelé nejsou schopní poskytnout,“ vysvětluje důvody, proč agentura podnikavé ženy podporuje, ředitelka regionální kanceláře Denisa Číhalová.

„Dámy jsou tak nadšené, že se těchto setkání zúčastňují pravidelně, takže se vytváří taková komunita podnikatelek. Ty si vlastně docházkou na setkání v různých městech kompletují své vzdělání, protože každý seminář je zaměřený na jiné téma. Minule to byla cenotvorba a dnešním tématem byl byznys plán. Na to si najímáme různé odborníky, kteří podnikatelkám mohou poskytnout potřebné know-how,“ říká Denisa Číhalová.

Agentura CzechInvest celorepublikově pořádá pro podnikatelky bezplatné semináře od letošního roku. Ženám tak nejen poradí s podnikáním, ale také dodá odvahu, aby se tohoto kroku nebály.

Další cenné informace si účastnice odnesly díky Barboře Svojanovské ze Středočeského inovačního centra, která vysvětlovala, jak mohou podnikatelky získat pro své podnikání dotaci formou takzvaného kreativního voucheru. Velkou inspirací pro podnikavé ženy byla na čtvrtečním setkání cukrářka Zlata Otavová, která vymyslela novou recepturu lesklé polevy na dorty. A díky dotaci, kterou získala od Středočeského inovačního centra, mohla tento produkt začít nabízet ve velkém měřítku cukrářským subjektům nejen v České republice.

Přidanou hodnotou těchto setkání je i skutečnost, že si ženy mohou vzájemně předávat kontakty a navazovat tak nejen obchodní, ale mnohdy také přátelské vztahy. K tomuto účelu zajistily organizátorky nástěnku, kde si každá podnikatelka připnula svou vizitku. Tak měly všechny účastnice možnost získat kontakt na někoho, s kým třeba v budoucnu budou moci navázat obchodní spolupráci.


Autor: (kh)