Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Pokud zatajíte nález, dopouštíte se trestného činu

Pondělí, 18. listopadu 2019 07:30

O svůj mobil i peníze přišla minulou středu čtyřiatřicetiletá žena z Kladna. Uvedené věci zapomněla na toaletách kladenského úřadu práce. Během půl hodiny od zjištění ztráty se na místo vrátila, věci už tam ale nebyly.

Pokud zatajíte nález, dopouštíte se trestného činu (Ilustrační foto: KL)

Žena z Kladna o svůj mobil značky Huawei P30 v hodnotě deseti tisíc přišla ve středu 13. listopadu. Spolu s finanční hotovostí ho zapomněla na veřejně přístupných toaletách v budově úřadu práce v ulici Dukelských hrdinů. Svou chybu si uvědomila asi po půl hodině. Po návratu na místo ale zjistila, že si její peníze i mobil už někdo přivlastnil. Celková škoda tak byla vyčíslena na 14 500 korun. Případem zatajení věci se teď zabývají kladenští policisté. Pokud bude pachatel dopaden, hrozí mu až jeden rok za mřížemi.

Zákon totiž hovoří jasně: „Kdo si přisvojí cizí věc nebo jinou majetkovou hodnotu nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.“

Autor: (kh)