Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Orli ovládli středočeské derby a Příbram porazili ve třech setech

Sobota, 16. listopadu 2019 20:48

Kladenští volejbalisté se představili potřetí v řadě na půdě soupeře, v rámci sedmého kola si ale vedli výborně a v Příbrami zvítězili 3:0 na sety! Ze středočeského derby si tak pro sebe uzmuli všechny tři velmi důležité body. „Myslím, že je to zasloužené vítězství. Jsme za něj rádi,“ pochvaloval si kladenský trenér Milan Fortuník.

Ilustrační foto: KL

Orli rozhodně neodjížděli do Příbrami s lehkým srdcem. V tabulce totiž byli až nezvykle nízko – konkrétně až na třetí příčce od konce. Příbramské volejbalisty přitom měli v tabulce hned za sebou. Dopředu tak bylo jasné, že se bude hrát o velmi důležité body. „V posledních zápasech jsme se prali sami se sebou, do Příbrami se nám tedy nejelo lehce. V tabulce jsme navíc byli v podobném postavení,“ potvrdil kladenský trenér.

Jeho svěřenci ale duel zvládli na jedničku! Od úvodu si vedli velmi dobře a nakonec brali vítězství v nejkratším možném termínu – tedy ve třech setech.

V tom prvním si Orli rychle vytvořili vedení, které si posléze zkušeně hlídali. Několikrát vedli dokonce o celých osm bodů a nakonec zapsali výhru 25:18. To ve zbylých dvou sadách už to Kladeňáci tak lehké neměli. Ve druhém setu už soupeř v jednu chvíli vedl 10:6, hosté ale vývoj šesti body otočili a posléze už svůj náskok uhájili. Byl z toho urvaný druhý set v poměru 25:22. A stejným výsledkem skončila i poslední třetí sada. Kladno si po většinu setu drželo čtyřbodové vedení a zkušeně si dokráčelo pro vítězství.

„V utkání jsme dokázali hrát po celou dobu koncentrovaně a odvážně. Dařilo se nám dodržovat taktický plán. Podle čísel a obrazu hry jsme dokázali ubránit soupeřova nejlepšího útočníka Michala Kriška,“ chválil své svěřence Milan Fortuník, který zároveň pozval všechny kladenské příznivce na příští zápas.

Orli se totiž po třech venkovních zápasech v řadě vrátí na domácí půdu. V neděli 24. listopadu od 13 hodin vyzvou Ostravu ve speciálním movemberovském utkání! Po něm bude navíc následovat i dobročinná aukce speciálních dresů.

VK Euro Sitex Příbram – Kladno volejbal cz 0:3

Sety: 25:18, 25:22, 25:22. Diváci: 697.

VK Euro Sitex Příbram: Rosenbaum (2), Makinen (3), Polák (3), Safonov (7), Kuchař (3), Kriško (5), libero Juračka. Střídali J. Mikulenka (2), Hulpach (6), Suda (4), Trojanowicz (0), Fifer (0).

Kladno volejbal cz: Zajíček (6), Vemič (8), Hýský (12), van Haarlem (4), Sobotka (4), Okosanovič (15), libero Moník. Střídali V. Mikulenka (3), Fortuník (0), Kuboš (0).

Autor: (fa)