• Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Soukupovi sudoměrický asfalt sednul, hattrickem nasměroval Rysy k vítězství

Neděle, 17. listopadu 2019 09:30

Co bylo kdysi standardem, už je dnes výjimkou. Sudoměřice jako poslední extraligový tým hrají své zápasy na tradičním asfaltovém povrchu, na němž toho z Rysů, kteří na jih Moravy odcestovali, asi nejvíce odehrál Radek Soukup. Zkušenému bekovi povrch, jenž je dnes většině hráčů solí v očích, sednul a blýskl se hattrickem, kterým posunul Kladno k vítězství 6:2.

Ilustrační foto: KL

SK Sudoměřice 2:6 HBC Kladno (2:1, 0:1, 0:4)

Při absenci Jirotky, Dědiče nebo Hnízdila odcestoval k duelu na česko-slovenské hranici jako nejzkušenější borec osmadvacetiletý Radek Soukup, který v desáté minutě poslal omlazenou družinu Kladna do vedení. Z něj se ale Rysové radovali jen necelé tři minuty. Potom na chvíli vypadli z role a domácí Sudoměřice jejich nedůslednost trestali vyrovnávací brankou Kaluži a vedoucím zásahem Randise.

Do druhé třetiny hosté vstoupili prakticky nepřetržitou přesilovou hrou, která byla po přestupcích Kaluži a Kuby dvakrát ještě vylepšená. Ani ve dvou mužích navíc ale Kladno domácího Grufíka ne a ne překonat. Povedlo se to až ve 22. minutě kapitánu Špačkovi, který v samém závěru zužitkoval klasickou početní převahu, vyrovnal stav zápasu a připravil pódium pro koncert, který následoval v závěrečné patnáctiminutovce.

Hned v jejím úvodu vystřelil Kladnu vedení Soukup, na kterého po dobře zvládnutém oslabení navázali Barnošák s Procházkou, jejichž trefy od sebe dělilo pouhých šest vteřin! Potom znovu úřadoval Soukup, který nejprve svůj tým poslal do tří po nedovoleném zákroku, aby pak z trestné lavice naskočil zpátky do hry rovnýma nohama, zkompletoval svůj vůbec první hattrick v extraligové kariéře a pečetil na konečných 6:2 pro Středočechy.

„Zápas jsme zvládnuli skvěle, musím tým pochválit,“ neskrýval nadšení kapitán Martin Špaček. „V první třetině jsme měli jen chvilkovou slabší pasáž, kterou Sudoměřice potrestaly, ale od druhé třetiny už jsme zápas kontrolovali a soupeř se k nám prakticky nedostával. Je sice pravda, že jsme dvakrát neproměnili přesilovku pět na tři, a říká se, že když tohle nevyužijete, nemůžete vyhrát, ale naštěstí se to nepotvrdilo. V pokračující přesilovce jsme vyrovnali a stupňovali jsme tlak. Míček létal z hokejky na hokejku i přes to, jaký je tu povrch. Ve třetí třetině nám to tam navíc začalo padat a zaslouženě jsme vyhráli.“

Branky a nahrávky: 13. Kaluža (Kuba, Helešic), 14. Randis – 10. Soukup (Barnošák), 22. Špaček (Hrabár), 32. Soukup (Barnošák, Kohout), 36. Barnošák (Kohout), 36. Procházka (Prokop), 39. Soukup (Šrámek, Špaček).

HBC Kladno: Čapek – Haisman, Pliml, Soukup, Důras, Kamenář, Hrabár, Kužel – Šrámek, Špaček, Pražák, Barnošák, Schnaubelt, Kohout, Malecha, Procházka, Prokop, Stříbrný.

Autor: (jk)

1. zprávy

Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

2. sport

Fitness ráno pro dámy v Royal Fitness

3. krimi

Speed Marathon 2024, akce zaměřená na měření rychlosti, víme kde to bude, už zítra