Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Kanonýry čeká šlágr proti exsuperligovému Znojmu. A kdo z diváků dostane během mače pizzu?

Pátek, 15. listopadu 2019 17:11

Série velmi těžkých zápasů v jediném týdnu graduje. Po ligovém vítězství v Ústí nad Labem a překvapivému triumfu v poháru nad superligovými Black Angels teď v sobotu (19:00, hala BIOS) čeká Kanonýry pro změnu exsuperligové Znojmo. Kladno sice dál sužuje marodka, ovšem poslední mače ukázaly, že herní projev mužstva se zlepšuje.

Kanonýry čeká šlágr proti exsuperligovému Znojmu. A kdo z diváků dostane během mače pizzu? (Ilustrační foto: KL)

Výsledek z Ústí i ten pohárový nebude mít jakoukoliv hodnotu, pokud na výkon nenavážeme a proti Znojmu ho ještě neposuneme. Věřím, že k dispozici už bude většina marodů a že budeme hrát v lepší sestavě, protože proti nám bude stát soupeř, který se nás hodně drží v tabulce,“ říká trenér Kanonýrů Jan Pazdera.

Znojmo minulý víkend doma porazilo Karlovy Vary 6:5 a lídrovi soutěže tak přichystalo druhou prohru z posledních třech kol. I díky tomu je teď 1. liga značně vyrovnaná, a tak šestý Start98 ztrácí na vedoucí Vary jen pět bodů. Znojmo je pro změnu pouhý bod za Kladnem, i proto v sobotu hala BIOS uvidí velmi klíčový zápas, který později může určit, jaký celek skončí v základní části v první čtyřce. Ta dává ve čtvrtfinále domácí výhodu.

Před sezonou jsem měl skrytou představu a ambice, abychom byli opravdu dobří už v základní části. Dnes už vím, že to nejsme schopní. Nároky, které jsem na hráče nastavil, stojí za tím, že to spousta lidí neustála a tým se hodně proměnil. Pro nás je teď klíčové, abychom v každém zápase dobře pracovali na rozvoji, růstu a posunu. Potřebujeme být v top formě v play off, protože v něm se bude rozhodovat, jestli budeme úspěšní,“ přiznává Pazdera.

Pro něj teď rozhodující, aby se tým dal zdravotně dopořádku a zase zapracoval na fyzické přípravě. „Z vysoké úrovně, kterou jsme měli na začátku sezony, jsme vypadli. Musíme být důslednější v přípravě mimo trénink, což je téma, které teď řešíme.“

Znojmo ze superligy spadlo letos na jaře, když v sérii o udržení nestačilo na Bulldogs Brno. I ti pak paradoxně v následné baráži sestoupili níž, a tak jsou teď oba celky kladenskými konkurenty v boji o postup mezi elitu. Nejproduktivnějším hráčem Znojma je v dosavadním průběhu Tomáš Kucharič, který nastřílel 15 branek a přidal šest asistencí.

Šlágr se Znojmem však nebude jen skvělou florbalovou podívanou, ale Kanonýři nachystali pro diváky i několik novinek. V průběhu duelu si mohou nechat (nejen) děti namalovat obličej. Budou se nafukovat balonky, a jelikož se hraje v čase večeří, mohou příznivci v instagramové soutěži během utkání vyhrát čerstvou pizzu od Saporito Pizza, partnera Kanonýrů.

Autor: Robert Sára