Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

FOTO: O zisku tří bodů rozhodla jediná branka! Denis Godla zapsal proti Zlínu první nulu

Pátek, 15. listopadu 2019 20:41

Fanoušci divokých přestřelek si zápas proti Zlínu asi příliš neužili. O vítězství Kladna totiž rozhodla jediná trefa, kterou obstaral už v první části Ladislav Zikmund. Po zbytek utkání pak už kralovali brankáři. Gólman Denis Godla tak zaznamenal první čisté konto v dresu Rytířů a svoji novou masku stylově pokřtil.

Foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika

Úvod zápasu na větší šance rozhodně bohatý nebyl. Kladeňáci si vyzkoušeli přesilovku, vyloženou příležitost si ale nevytvořili. Až posléze byl po objetí branky úspěšný Ladislav Zikmund, který přehodil Čiliakův beton – 1:0. Rytíři si ale následně začali koledovat! Soupeř zrychlil v přistupování a domácí začali chybně rozehrávat. Dalibor Řezníček ale v dobré pozici minul a následný obří závar obrana Kladna se štěstím přestála. Ke konci třetiny pak mezi kladenskými beky projel Jiří Ondráček, ale v úniku zasáhl jen tyč! Při přesilovce už pak Berani dostali velikým tlakem Godlu na záda na led, jenže urputná obětavost domácích přinesla ovoce. Sudí rozpažil!  

Na začátku druhé třetiny si Kladeňáci procvičili přesilovky. Nebezpeční bohužel příliš nebyli, a tak si svoji úspěšnost nevylepšili. V největší možnosti našel Martin Réway před brankovištěm Jakuba Strnada, toho však skvěle vychytal Marek Čiliak. Po většinu periody pak byli domácí dál aktivnější, na navýšení skóre ale nedosáhli. V posledních minutách před sirénou tak začali hrozit hosté. Tomáš Fořt se zajímavě prokličkoval před branku, jeho zakončení ale skončilo bez úspěchu stejně jako bekhendový blafák Jakuba Hermana.

Ve třetí části trend pokračoval a opět přicházel trest za trestem. Jenže Kladeňákům jako by tentokrát nebylo ve výhodě přáno. Rytíři hráli dokonce 68 sekund proti třem, ale ani tak na Čiliaka nevyzráli. Naštěstí pro domácí ale ani hosté nebyli při nevyrovnaném počtu hráčů na ledě úspěšní. Zlín při výhodě přišel se zajímavým pokusem z levého kruhu, jenže Godla potvrdil skvělou formu a zasáhl lapačkou. Minutu a půl před koncem hosté sáhli k odvolání brankáře, ani se šesti bruslaři v poli už si však nebezpečnou možnost nevypracovali.

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr – Jágr, Melka, Zikmund – Bílek, Stach, Réway – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Kaut, O’Donnell – Filip. Trenéři: Krupp, Nedvěd.
PSG Berani Zlín: Čiliak – Freibergs, Ferenc, Řezníček, Nosek, Buchta, Gazda, Novotný – Kubiš, Sedláček, Fořt – Köhler, Claireaux, Ondráček – Herman, Honejsek, Šlahař – Dufek, Fryšara, Okál. Trenéři: Svoboda, Hamrlík.
Branky a nahrávky: 6. Zikmund (Jágr, Austin). Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Lacina, Pražák – Ondráček, Špůr. Diváci: Nejlepší hráči utkání: Denis Godla – Jakub Ferenc.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno