Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Kanonýři získali slovenského reprezentanta Šefčíka. Kariéru naopak přerušil Netrefa

Sobota, 16. listopadu 2019 09:00

V kádru A-týmu Kanonýrů dochází ke dvěma velkým změnám. Svou florbalovou kariéru se rozhodl přerušit útočník Lukáš Netrefa, naopak do Kladna míří z pražských Bohemians obránce Ľuboš Šefčík. A 23letý hráč, který si za slovenskou reprezentaci zahrál i na mistrovství světa. Jak přiznává sportovní ředitel a trenér Kanonýrů Jan Pazdera, neměl by být jedinou posilou, kterou chce klub před uzavřením přestupového období získat.

Kanonýři získali slovenského reprezentanta Šefčíka. Kariéru naopak přerušil Netrefa (Foto: Kanonýři Kladno)

„Tím, že jsme v poslední době přišli o dva hráče (Nushart, Netrefa), bylo nutné zareagovat a kádr doplnit. A doplnit ho hráčem, který může hned nastoupit, nebude potřebovat velký prostor na aklimatizaci, ani mu nebude dělat problém náš herní styl. Proto jsem rád, že jsme se domluvili s Ľubošem a Bohemkou, že k nám přijde do konce sezony na hostování. Očekávám od něj, že nám pomůže s hrou dozadu, protože je to velice kvalitní hráč v osobních soubojích,“ říká Pazdera.

Ten zároveň počítá, že díky Šefčíkovu příchodu přesune velmi produktivního Dušana Přívaru do útoku a zvýší tím ofenzivní sílu Kanonýrů. Je to i nutnost, neboť svou florbalovou kariéru náhle přerušil útočník Netrefa. Ten v létě tvrdil, že do Kladna přišel, protože je „ambiciozní hráč a líbí se mu kladenská vize“, teď však vedení klubu oznámil, že si chce dát herní pauzu.

„Přišel za mnou, že od té doby, co se mu nepodařilo dostat se na květnové mistrovství juniorů, má krizi a marně hledá motivaci. Vyhodnotil si to tak, že pro něj bude lepší dát si přestávku a florbalu se víc věnovat v roli trenéra. Ta situace je pro nás nepříjemná a jsem zklamaný. Jednak, že jsme o něj jako o hráče přišli. A vadí mi, že nevěděl dřív, že mu chybí motivace. Protože jsme jeho pozici mohli využít pro rozvoj některého z našich mladých hráčů,“ přiznává Pazdera.

Ten zároveň hledá další posily. „Rád bych před uzavřením přestupního období přivedl jednoho útočníka a vzhledem ke zdravotním komplikacím na brankářském postu je potřeba se porozhlédnout i na této pozici.“

Autor: Robert Sára