Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Pražák nechtěl v Kladně platit za kávu, proto ji ukradl

Neděle, 17. listopadu 2019 10:00

Kdyby se za každou sklenici ukradené kávy sekal jeden prst, muž z Prahy by měl na jedné ruce jen pahýl s dlaní. Ovšem tento středověký trest dnes neplatí, proto milovník tohoto lahodného nápoje zaplatí maximálně pokutu.

Pražák nechtěl v Kladně platit za kávu, tak ji ukradl (Ilustrační foto: KL)

I drobnými krádežemi, jako je zcizení pěti sklenic kávy za sedm stovek, se musí zabývat kladenští policisté. K tomuto úkonu je „donutil“ dvaatřicetiletý muž z Prahy, kterého při „velké kávové loupeži“ zadržel pracovník ostrahy obchodu, nacházející se v Hřebečské ulici.

„Po příjezdu policejní hlídky bylo zjištěno, že podezřelý muž si při procházení prodejnou vzal z regálu pět kusů sklenic kávy, které ihned vložil do černého batohu. Poté se snažil se svým lupem utéci z prodejny, ale v prostoru za pokladní zónou byl zachycen ostrahou. Po předložení dokladů bylo zjištěno, že se jedná o dvaatřicetiletého muže z Prahy. Podezřelý se ke svému protiprávnímu jednání doznal,“ vzkázala do redakce Listů policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté tento případ prošetřují jako přestupek proti majetku, který bude oznámen příslušnému správnímu orgánu Magistrátu města Kladna. Darebák z Prahy tedy maximálně zaplatí pokutu.

Autor: (mv)