Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

V Kladně se dokončují opravy komunikací a chodníků

Pátek, 15. listopadu 2019 07:10

V letošním roce město Kladno investovalo do komunikací a chodníků 150 milionů. Tato na první pohled vysoká částka už je z velké části vyčerpaná a v ulicích Kladna se otevírají opravené silnice. Velkou část prostředků stály chodníky a veřejné osvětlení podél úseků krajských komunikací Milady Horákové, Generála Klapálka a také chodníky podél ulice Doberská.

V Kladně se dokončují opravy komunikací a chodníků (Foto: KL)

„Letošní rok byl, co se týče rekonstrukcí a investic do rekonstrukce komunikací a chodníků, opravdu náročný a jsem velmi rád, že byly dokončeny. Prováděly se rekonstrukce jak krajských silnic, tak i těch, které spravuje město, včetně chodníků. Děkuji za trpělivost všem občanům, zrekonstruované silnice přinesou komfortnější jízdu Kladnem a chodníky bezpečnější cestu pěším,“ řekl primátor Kladna Dan Jiránek.

Část prostředků je vynaložena na dokončení staveb z loňského roku, na náměstí Jana Opletala nebo parkoviště v ulici Mostecká či chodník do Švermova. U některých ulic běží projektová příprava a realizace je posunutá na příští rok. Například původně plánovaná rekonstrukce spodní části ulice Divadelní je odložena z důvodu výstavby depozitáře pro Středočeskou vědeckou knihovnu a Wolkerova ulice (část v zástavbě rodinných domů) začne v březnu 2020 kvůli přeložce plynu.

Dokončené rekonstrukce komunikací:

Krajské komunikace:

Doberská  – sil. III/2384 ul. dokončena a opravený úsek byl uveden 31. října do užívání včetně úprav chodníků – rekonstrukce vozovky byla investice Středočeského kraje; město Kladno zajistilo úpravy silničních obrub a úpravy chodníku v místě vybraných dešťových svodů.

Gen. Klapálka a Kročehlavská – sil. II/118 – dokončena a opravený úsek silnice byl uveden 6. Listopadu do užívání, rekonstrukce vozovky je investice Středočeského kraje; město Kladno se připojilo rekonstrukcí chodníků a vybudováním parkovacích stání. Dokončen úsek Nučická – Ocelárenská – celá strana, probíhá úsek knihovna – Divadelní.

Dukelských hrdinů – sil. II/118 – dokončena 1. etapa včetně křižovatky s ulicí Hajnova a vjezdu na autobusové nádraží – úsek byl uveden 21. října do užívání a navazuje 2. etapa včetně křižovatky s ulicí Huťská po J. Hoffmanna – předpoklad dokončení 20. prosince.

M. Horákové, úsek ul. Vodárenská – Penny – sil. II/118 – probíhá rekonstrukce – předpoklad dokončení do 20. prosince; město Kladno zde rekonstruuje chodníky – v úseku Dr. Foustky – Penny a Vodárenská – Na Kovárně

M. Horákové, úsek Dlouhá – Unhošťská – sil. II/118 – dokončeno

Ředitelství silnic a dálnic ČR:

Rekonstrukce mostu ev. č. 61-001 v ul. Kročehlavská je dokončena a uvedena do užívání do 12. prosince.

Město Kladno:

Sokolská (Švermov, úsek V. Beránka x Palackého)       

Kladenská (Švermov – Korea, úsek Karla Poláčka x Marie Majerové)                

Kralupská (Dříň, úsek Lidická x Ininova)                                           

Dr. Vrbenského (Kladno, úsek Hrnčířská x Nám. Starosty Pavla) 

V. Beránka (Švermov, úsek Žižkova x Husova)

Spytihněvova (Kladno, úsek Ke Stadionu x Mánesova)                          

Za Parkem (Švermov, úsek Josefa Drmly x Havlíčkovo nám.)                        

Štechova – oprava opěrné zdi                   

Hajnova (výjezd Lidl – Pekařská)

Za lokální opravy výtluků na území města Kladna v roce 2019 byla do současné doby vyčerpaná částka ve výši 11 139 508,48,-Kč včetně DPH. Oprava výtluků budou nadále dle klimatických podmínek pokračovat.

Autor: Lucie Steinerová