Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

FOTO: Kladenská zdravotní škola otevřela dveře veřejnosti

Pátek, 15. listopadu 2019 07:30

Ve středu 13. listopadu se na Střední a Vyšší odborné škole zdravotnické konal Den otevřených dveří. Zájemci o studium tak mohli nahlédnout do míst, kam se běžně člověk nedostane, a dozvěděli se spoustu užitečných informací.

Kladenská zdravotní škola otevřela dveře veřejnosti (Foto: Jitka Krňanská – KL)

Příchozí si mohli prohlédnout budovu školy, zejména velmi dobře vybavené odborné učebny, ve kterých probíhá výuka zdravotnických předmětů. Dále i učebny pro výuku všeobecně vzdělávacích předmětů, chemickou laboratoř, počítačové učebny a tělocvičnu s posilovnou. V neposlední řadě i velmi dobře vybavenou knihovnu odbornými publikacemi a beletrií.

„Informovala jsem zájemce o maturitních oborech čtyřletého denního studia, jako je Praktická sestra, Zdravotnické lyceum, Sociální činnost, která je i v dálkové formě a trvá pět let, a o tříletém učebním oboru Ošetřovatel,“ řekla ředitelka školy Daniela Tomsová, která zároveň zdůraznila návaznost na studium na vyšší odborné škole v oborech Diplomovaná všeobecná sestra, Diplomovaná dětská sestra a Sociální práce.

Ředitelka Tomsová hovořila také o aktivitách školy, jako jsou adaptační kurzy, lyžařské a sportovní kurzy, zahraniční exkurze a stáže, účast na soutěžích v první pomoci, Miss sestřičce a olympiádách.

Škola pro budoucí žáky pořádá zdarma přípravné kurzy na přijímací zkoušky z matematiky a českého jazyka.

Další Den otevřených dveří na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické proběhne 21. ledna 2020 od 14 do 18 hodin.


Autor: (red)