Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Šťastný princ Divadla Lampion uspěl u porotců

Pátek, 15. listopadu 2019 07:00

Kladenská loutková scéna získala nominaci na prestižní cenu Divadelních novin za tvůrčí počiny v sezoně 2018/2019. Tohoto úspěchu dosáhla výpravná inscenace Šťastný princ podle známé pohádky Oscara Wilda v režii Matěje Formana, kterou diváci v premiéře zhlédli v polovině října loňského roku.

Šťastný princ (Foto: Divadlo Lampion)

Představení vzniklo spojením Divadla bratří Formanů a Divadla Lampion. Příběh vypráví o zvláštním přátelství zlaté sochy Šťastného prince a malé soucitné vlaštovky.

Poetická dramatizace jedné z neznámějších pohádek Oscara Wilda pochází z pera básníka Radka Malého a režiséra i výtvarníka Matěje Formana. Inscenace o smrtelné kráse, nesmrtelné lásce a soucitu kombinuje činohru a loutky s velmi působivou výpravou. Příběh vyobrazuje nejen rozdíly mezi různými společenskými vrstvami lidí, které jsou patrné i dnes, ale také sílu soucitu a lásky – hodnost, jejíž vnitřní krása je nepomíjivá, na rozdíl od krásy fyzické, která vždy jednou pomine. Po zhlédnutí Šťastného prince v Divadle Lampion bude i skrze slzy dojetí po představení dětský divák pohlížet na svět radostnýma očima.

„I bez proměny nominace v cenu máme radost a vážíme si toho, že nás porota zařadila mezi čtyři nelepší inscenace minulé sezony, je to určitě velký úspěch,“ komentoval nominaci Matouš Danzer, dramaturg Divadla Lampion.

Oceněné představení je stále v repertoáru Divadla Lampion a diváci ho mohou zhlédnout například 16. února v 15:00 hodin.

Autor: Lucie Radimerská