Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Kladno je na sněhovou nadílku připraveno

Čtvrtek, 14. listopadu 2019 07:20

S loňskou sněhovou nadílkou přišly i problémy. A to nejen na silnicích, ale také chodci si museli prošlapávat cestičky. To by se už letos nemělo opakovat. Předejít by se tomu mělo novým Operačním plánem zimní údržby.

Kladno je na sněhovou nadílku připraveno (Ilustrační foto: KL)

Od 1. listopadu je v platnosti nový Operační plán zimní údržby místních komunikací. Ten vypracoval odbor životního prostředí a měl by zajistit rychlejší a lepší úklid sněhu ze silnic a chodníků v případě většího spadu sněhu. „Výsledkem je úprava pohotovostí, ujednání subdodávek při spadu sněhu nad 10 centimetrů v rámci 12 hodin, týká se zejména úklidu zastávek a přechodů pro chodce a získání přístupu k datům o pohybu techniky ve městě,“ uvádí na svém profilu uskupení Kladeňáci.

Nový Operační plán také řeší zastávky, přechody, okolí nemocnic a škol. Bere v potaz konkrétní potřeby a specifika území a také reálnou situaci ve městě v daném období.

„Samozřejmě jsme na zimu připraveni v souladu se zimním plánem. Obměnili jsme i nějakou techniku a máme připravené nové stroje. Posypového materiálu máme dostatek,“ uvedla pro Kladenské listy jednatelka společnosti AVE Šárka Bukovská.

Aby v zimním období byly silnice lépe sjízdné a chůze komfortní, nasmlouvalo město větší počet techniky. To s sebou nese i navýšení finančních nákladů, které se pohybují v rozmezí od jeden a půl až po 3.8 milionu korun. V letošním roce bylo na zimní údržbu z rozpočtu vyčleněno 23 milionů korun, z čehož bylo v prvním pololetí vyčerpáno již 18,6 milionu.

Autor: (red)