Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Kladno slaví 30 let svobody

Čtvrtek, 14. listopadu 2019 07:40

Letošní rok je pro naši republiku výjimečný, snad ve všech městech se různými akcemi připomíná třicetileté výročí Sametové revoluce. Redakce Kladenských listů pro vás připravila přehled akcí, kde všude budete mít možnost si připomenout zdejších 30 let svobody.

Kladno slaví 30 let svobody

Městské divadlo Kladno:

Remember Karel Kryl

Pátek 15. listopadu v 19:00 až 21:00: Pavel Foltán a Stanislav Berkovec přijedou zazpívat písně a text–appeal z knihy o Karlu Krylovi. V jejich podání uslyšíte například písně Morituri te salutant, Salome, Nevidomá dívka, Bratříčku, zavírej vrátka – symbol odporu proti srpnové okupaci. Program se bude konat na malé scéně Městského divadla Kladno.

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně:

Výstava k 30. výročí sametové revoluce

8. listopadu až 5. ledna: Výstava s názvem Pravda a láska přibližuje atmosféru Sametové revoluce prostřednictvím dobového tisku, fotografií, dokumentů i studentského „zátiší“. K výstavě je připraven program pro žáky a studenty.

Kino Sokol:

České studentské revolty, 80. léta – dokument Olgy Sommerové

Čtvrtek 14. listopadu od 20:00 do 21:00: Téma pražského studentského hnutí druhé poloviny 20. století. Druhý díl dokumentu Olgy Sommerové je věnován letům 1987-1989. Vystupují v něm hlavní představitelé hnutí: Martin Mejstřík, Pavel Dobrovský, Šimon Pánek, Monika MacDonagh Pajerová, Pavel Žáček, Martin Klíma, Pavel Langer a další.

Festival svobody – Viva la svoboda!

Sobota 16. listopadu od 19:30 do 23:30: Těšit se můžete na vernisáž výstavy obrazů, textů a fotografií studentů kladenského gymnázia, Donum Felix a fotografií Člověka v tísni na téma  Svoboda. Dále koncerty kapel Žamboši a Živé kvety a následný hudební jam.

30 let – znovu za Demokracii

Neděle 17. listopadu od 17:00 do 18:30: 30 let od počátku. Konec, pokračování nebo nový začátek? Budete se moci ohlédnout za uplynulými třiceti lety prizmatem aktuální politiky.

Johny hraje Kryla

Neděle 17. listopadu od 19:00 do 20:30:  Při svíčkách můžete ve foyer kina Sokol připít, na svobodu, na Karla Kryla a „ať už nikdy neryjeme držkou v zemi“, jak uvádí na svém profilu pořadatel.

Autor: (kh)