Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Záchranáři, policisté a hasiči pomohli nemohoucímu seniorovi

Čtvrtek, 14. listopadu 2019 08:10

V pátek 8. listopadu vyjížděli záchranáři do panelového domu v ulici ČSA v Kladně. Jejich pomoc si vyžádal senior ze šestého patra, který upadl a nemohl se zvednout. Protože bylo do bytu nutné vstoupit násilím, zasahovali na místě také hasiči s asistencí policistů.

Záchranáři, policisté a hasiči pomohli nemohoucímu seniorovi (Ilustrační foto: KL)

Záchranáři se do bytu v šestém patře nemohli dostat, přivolali proto i hasiče a policisty. Ti se nejprve snažili zjistit, zda nemohou od příbuzných, sousedů nebo domovníka sehnat náhradní klíče od bytu. Když neuspěli, zvažovali ještě variantu vstupu do bytu přes jeden z bytů sousedních. V těch se ale nikdo nenacházel, a tak byli hasiči nuceni do bytu vstoupit za cenu znehodnocení dveří.

Senior ležel na zemi u radiátoru pod oknem v obývacím pokoji. Upadl potom, co si v předsíni odložil berle, a jelikož se nedokázal zvednout, doplazil se k radiátoru, který chtěl využít jako oporu. Ani tak se bohužel zvednout nedokázal.

„Policisté s posádkou zdravotníků pomohli muže zvednout a posadit do křesla. Byl unavený, ale nezpůsobil si žádné zranění. Po lékařském vyšetření nebylo nutné seniora hospitalizovat,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová a ocenila součinnost všech složek integrovaného záchranného systému.

Autor: (jk)