Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Posila pro Rytíře: Vrací se rekordman mezi střelci Vítězslav Bílek, zatím jen na zkoušku!

Středa, 13. listopadu 2019 12:25

Po třech letech se vrací do kladenského týmu Vítězslav Bílek. Rytíři se zatím domluvili se zkušeným útočníkem na měsíčním zkušebním kontraktu. Bílek z klubu naposledy odcházel jako rekordman mezi střelci ve druhé nejvyšší soutěži.

Vítězslav Bílek (Foto: Josef Poláček)

Vítězslav Bílek na Kladně naposledy působil během sezony 2015/16, kdy díky výborně fungují spolupráci s Davidem Stachem zaznamenal za 51 utkání v tehdejší WSM lize úctyhodných 70 kanadských bodů. Navíc díky 45 vstřeleným brankám stanovil nový rekord soutěže, který do té doby drželi ve druhé nejvyšší české soutěži se 38 brankami Patrik Fink a Jaroslav Roubík.

V sestavě Kladna by se měl Bílek objevit už ve středečním utkání proti pražské Spartě. „Chtěl jsem se už do Čech vrátit a mimo jiné i z rodinných důvodů. Doma je doma, a tak bych to rád zkusil na Kladně. Udělám maximum proto, abych tu zůstal,“ vysvětlil Vítězslav Bílek svůj návrat do kádru Rytířů.

Bílek se s týmem připravoval už zhruba týden. „Za to jsem byl rád. Slíbili mi, že tu mohu trénovat do doby, než si něco najdu. Nakonec Jarda (Jágr) přišel s tím, že by mne chtěl zkusit tady, tak jsem tu,“ těší Bílka. „Fyzicky se cítím dobře. Na zápas proti Spartě jsem tak připravený, je to velká výzva. Pokud se dostanu do sestavy, udělám opravdu maximum, abych si to místo u Rytířů vybojoval,“ doplnil.

Po angažmá ve slovenském Martině a prvoligových Litoměřicích zamířil Bílek do třetí německé ligy, ve které oblékal dres týmu Stabulls Rosenheim. Kladenský odchovanec si zahrál také třeba za Karlovy Vary, kazašský Beibarys Atyrau či finský Kärpät Oulu.

Extraligu zažil na Kladně naposledy v sezoně 2013/14, kdy odehrál za Rytíře 14 utkání. „Víme, že je velmi dobře připravený fyzicky a na trénincích se nám líbil, ale je pochopitelný rozdíl hrát na tréninku a v zápase. Rozhodli jsme se Víťovi dát měsíční kontrakt a po měsíci uvidíme, co s ním bude dál. Víťa dokáže být střelcem a pokud se bude dostávat do šancí a proměňovat je, tak si ho tu rádi necháme,“ uvedl trenér David Čermák.

Vratí se Bílek ke Stachovi, aby společně znovu utvořili údernou dvojici?

Jsou velcí kamarádi na ledě i mimo něj. V sezoně 2015/16 spolu v jednom útoku překonávali rekordy druhé nejvyšší soutěže, a tak oba těší, že jsou zase na jedné lodi. „My samozřejmě víme, že si spolu rozumí na ledě i mimo něj a tak není vyloučeno, že se třeba i potkají v jedné formaci,“ nevylučuje kladenský kouč.

Vítězslav Bílek by se k Davidovi Stachovi rád vrátil. „V kabině se spolu špačkujeme a bavíme se o tom, že bychom rádi navázali na ty staré časy. Když bude šance, že by nás dali trenéři do jednoho útoku, tak za to budeme rádi oba dva,“ usmíval se Vítězslav Bílek. „Teď se však musíme soustředit hlavně sami na sebe. Už to, že jsme oba znovu v jednom týmu je super, a když to vyjde i v jednom útoku, tak to bude třešnička na dortu,“ dodává Bílek.

Zdroj: Rytíři Kladno