Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Kuriózní krádeže v Kladně: steaky a rum

Středa, 13. listopadu 2019 07:40

Některé kladenské obchody v uplynulých dnech navštívili zloději. Ale ne jen tak ledajací. Jeden si nakradl balíky nejen kvalitního hovězího masa za více než dva tisíce korun. V druhém případě pak žena pod bundou chtěla propašovat láhev rumu. Když zjistila, že to nejspíš neprojde, pokusila se celou láhev vypít. Nezůstalo to bez následků.

Ilustrační foto: KL

Zloděj, který se v kladenském obchodě chtěl napakovat masem, byl velmi vybíravý. Ne každé maso devětatřicetiletému muži z Prahy „vonělo“. Do nákupního košíku si nakládal jeden balík lepší než druhý. Steak z hovězí svíčkové, hovězí steak vysoký roštěnec, hovězí rump steak, hovězí zadní, vepřovou panenku a aby se neřeklo, tak i nějaké kuřecí a další druhy masa. Celkem si nakradl „flákoty“ za více než 2 300 korun.

„Policejním šetřením bylo zjištěno, že tento devětatřicetiletý pachatel se již v minulosti dopustil majetkové trestné činnosti a tento skutek spáchal, ačkoliv byl v posledních třech letech za takový trestný čin potrestán,“ řekla Listům policejní mluvčí Michaela Nováková.

Další kuriózní krádež řešili strážníci. V sobotu dopoledne si je na pomoc zavolal pracovník ostrahy jednoho z kladenských marketů. Zadržel totiž ženu, která ukradla láhev rumu. Tu si uložila pod svou bundu a nehodlala ji zaplatit. Jakmile se ale od ostrahy dozvěděla, že na místo jedou strážníci, odešla na toaletu a tam se pokusila celou láhev vypít, aby krádež utajila. Velké množství rychle vypitého alkoholu si ale vyžádalo svou daň. Po příjezdu strážníků se žena neudržela na vlastních nohou, komunikovala velmi nesrozumitelně a dokonce se pozvracela. Hlídka tedy přivolala lékaře, který rozhodl o převozu do nemocnice.  A protože to nebyl ženy první prohřešek, případ si převzali přivolaní státní policisté.

Foto: MP Kladno

Autor: (kh)